Вести 24

Фејсбук објави дека инвестирале повеќе од 13 милијарди долари во безбедносни мерки од 2016 година, неколку дена откако Волстрит Џурнал објави дека компанијата ...
сите 18 | | | веќе видена

ороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти. Овен ...
сите 105 | | | веќе видена

Кина ја продолжува борбата против социјалните мрежи и генерално технологијата, Неодама беше воведена забрана за децата во работните денови да играат видео игри ...
сите 31 | | | веќе видена

Погрешно е верувањето дека повеќето жени ги прават среќни материјалните работи и подароци Понекогаш е многу лесно да ги направиш жените среќни, но како што ...
сите 4 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Ќе успеете да ги реализирате вашите планови. Генерално функционирате без притисок и сте задоволни од околностите на работа. Љубов: Можеби не сте ...
сите 105 | | | веќе видена

Септември ни ја носи полната Месечина во Риби, која ќе заплови во оваа соsвездие на 21 -ви овој месец. Аспектите што ја придружуваат оваа емотивна приказна се ...
сите 81 | | | веќе видена

Кога станува збор за некои не толку фини особини на луѓето, можеме да ги припишеме и на хороскопските знаци. Овие пет знаци се на работ да се префрлат на ...
сите 39 | | | веќе видена

Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна ...
сите 43 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Потрудете се да се посветите на решавање на проблемите кои ги имате на ова поле. Важно е да бидете посветени на својата работа. Љубов: Ако ...
сите 112 | | | веќе видена

На 27 септември, Google ќе ја прекине поддршката за сите паметни телефони од 2010 година, односно на мобилните апарати кои го имаат андроид 2.3.7 Gingerbread ...
сите 10 | | | веќе видена

Рождество на Пресвета Богородица (Мала Богородица, 21 септември) е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за ...
сите 26 | | | веќе видена

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје. На 17.09.2021 во 07:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат село ...
сите 113 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Можно е да сте нетрпеливи и да сакате да завршите одредени проекти што порано. Ќе ви бидат потребни малку нерви и дипломатија. Љубов: Ве очекува ...
сите 111 | | | веќе видена

Некогаш, самодовербата, силната рака и силата беа рецептот за освојување на секоја девојка, но денес жените не се грижат многу за таквите алфа мажи. Кај кои ...
сите 25 | | | веќе видена

next