Вести 24

Девиците полудуваат ако има неред околу нив, или други луѓе доцнат, оние кои постојано се жалат и лелекаат, а денот кога треба да ги плаќаат сметките за нив е ...
сите 106 | | | веќе видена

Во новата листа со категоризација на земјите за кои е дозволен влез на Кипар, објавена од Министерството за здравство, Македонија и понатаму е во портокаловата ...
сите 313 | | | веќе видена

Центрите за контрола и превенција на болести на САД синоќа ги обновија препораките за патување во Македонија до ниво 1, што значи дека важат стандардни мерки ...
сите 37 | | | веќе видена

Погрешно изразената љубомора може целосно да ја уништи вашата врска … Љубомората ги уништува врските, предизвикува сомнеж кај вас, а понекогаш обидот да ја ...
сите 55 | | | веќе видена

Според експертите, вашата коса е значаен показател за тоа какво е вашето здравје. Промени во изгледот и здравјето на косата може да укажуваат на посериозни ...
сите 32 | | | веќе видена

Ова лето ќе биде особено жешко за овие хороскопски знаци. Им се насмевнува нова љубов и многу страст. Овие хороскопски знаци ќе уживаат во овој лет повеќе од ...
сите 79 | | | веќе видена

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на ...
сите 104 | | | веќе видена

Животниот сопатник ретко се бира според хороскопот, но сепак во астрологијата жените родени во овие три знаци се сметаат за најпосакувани и најдобри сопруги. ...
сите 103 | | | веќе видена

Овен Оваа недела потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Случувањата кои ќе ги искусите ќе ви бидат од големо значење во понатамошната иднина. Оваа ...
сите 112 | | | веќе видена

ОВЕН Може да се надевате на одмор и поволен ден во кој нема да имате премногу обврски. Ви се допаѓа една личност која е малку повлечена, односно не покажува ...
сите 104 | | | веќе видена

Можеби не е свесен дека само се залажува, но не паѓајте на тоа. По свежо раскинување, ретко кој може да размислува целосно јасно, со „ладни глави“ и претежно ...
сите 65 | | | веќе видена

Младата месечина која ни доаѓа утре им носи само убави работи и позитивни промени на три хороскопски знаци. Младата месечина која е во знакот на рак ќе ве ...
сите 117 | | | веќе видена

Новинарка од Северна Каролина доживеа вистински шок за време на известувањето во живо, кога мостот на кој таа стоела одеднаш се преполовил. Амбер Робертс ...
сите 3 | | | веќе видена

Колку и да е болно, раскинувањето понекогаш е единственото решение кога еден од партнерите не е задоволен од квалитетот на врската. Сепак, ова не мора да значи ...
сите 43 | | | веќе видена

next