Вести 24

Многу луѓе цврсто веруваат во хороскопот и сметаат дека хороскопскиот знак им го одредува карактерот. Ако вашиот партнер е Риби, добро е да го држите под око, ...
сите 41 | | | веќе видена

ОВЕН Воспоставувате комуникација со потенцијални соработници од надвор. Интуицијата ви кажува дека ќе успеете да постигнете заеднички договор. Имате впечаток ...
сите 85 | | | веќе видена

Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења. Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави ...
сите 21 | | | веќе видена

ОВЕН Правите работни планови на основа на тоа како се чувствувате, а не на основа на факти. Ако сега не ги измените, ќе морате тоа да го направите во иднина. ...
сите 100 | | | веќе видена

Астролозите велат дека месецот август ќе биде многу специфичен за сите хороскопски знаци. Ѕвездите предупредуваат на внимателност, претпазливост и ...
сите 90 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Концентрацијата не ви е силна страна. Во гужва сте и може да пратите некоја погрешна информација или документација на соработниците. Љубов: ...
сите 98 | | | веќе видена

Истражувачи од Универзитетот во Австралија направија интересна студија за тоа колку добро мажите и жените проценуваат дали некој е повеќе за авантура или за ...
сите 15 | | | веќе видена

Кога мажот ќе го отвори срцето – еве 4 работи што ќе и ги каже на жената што искрено ја сака! Заблуда е дека мажите не покажуваат емоции и знаци на љубов. Кога ...
сите 49 | | | веќе видена

За викендот треба да се подготвите за борба на емоциите, судбината и желбите. Во петок на 16 јули имаме само еден доминантен аспект – Месечинта во Вага креира ...
сите 99 | | | веќе видена

Во секоја врска има подеми и падови. Ова сепак не значи дека треба да толерираме партнер кој не е посветен на нашата емоционална и психолошка благосостојба. ...
сите 122 | | | веќе видена

Љубовните врски не се секогаш „мед и млеко“ и бараат напор од двете страни. Сепак, фактот дека повремено наидувате на потешкотии не значи дека не се совпаѓате ...
сите 123 | | | веќе видена

Полната Месечина во Водолија во текот на 24 јули ќе ни донесе бран на промени, добра енергија и вибрации, што ќе не доведе до духовно заздравување, а еве што ...
сите 101 | | | веќе видена

Девиците полудуваат ако има неред околу нив, или други луѓе доцнат, оние кои постојано се жалат и лелекаат, а денот кога треба да ги плаќаат сметките за нив е ...
сите 106 | | | веќе видена

Во новата листа со категоризација на земјите за кои е дозволен влез на Кипар, објавена од Министерството за здравство, Македонија и понатаму е во портокаловата ...
сите 313 | | | веќе видена

next