Поза во која вашите тела се испреплетени во секси пајажина, која овозможува близок контакт и погледи, што може да биде неверојатен афродизијак. И двајцата седите на креветот, свртени еден кон друг. Вашите нозе се испружени спрема партнерката, а нејзините спрема вас, па потсетуваат на пајажина, а рацете ви слушат како потпора. Доближете се така што вашата партерка ќе седне преку вас. Нејзините колкови да бидат помеѓу вашите раширени нозе, а колената свиткани. Кога вашите тела целосно ќе се испреплетаат, нишајте се напред-назад и уживајте во страствените допири.
сите 2 | | | веќе видена

Ви претставуваме фотогалерија во која е прикажана разликата помеѓу фотографиите кои овие хотели ги објавуваат на своите официјални страни и фотографии на кои се гледа вистинската ситуација. Критичари кои работат за веб-страницата Oyster посетиле неколку познати туристички места и фотографиите кои ги направиле воопшто не изгледаат како рекламните фотографии кои се вистинска фантазија. Некои од нив се толку некомпатибилни што ќе помислите дека гледате фотографии од две различни локации.
сите 2 | | | веќе видена

Секоја година магазинот Sports Illustrated објавува Swisuit издание, а во него се појавуваат провокативни модели. Моделот Роуз Бертрам е дел од Swimsuit 2015 и позира разголена на егзотична плажа. Всушност, таа на себе нема облечено ништо, нејзините интимни делови се покриени со боја за тело. Освен фотографиите ви го споделивме и видеото во кое е прикажан целиот процес на цртање и дел од фотосесијата. Уживајте..
сите 2 | | | веќе видена

Често помислата на секс толку многу не возбудува што не сакаме да почекаме ни момент и ја прескокнуваме предиграта. Факт е дека понекогаш брзиот секс, на пример утринскиот може да биде одличен и да ја доведе вашата партнерка до врвот, но сепак треба да обрнете внимание и на предиграта. „Некои луѓе мислат дека единствено самиот сексуален чин е важен, но поискусните во сексот ќе се согласат дека понекогаш предјадењето е поважно од главното јадење“ – објаснува сексологот Сари Локер. Истражувањата покажуваат дека и на мажите и на жените им се потребни 18 минути предигра за на крајот да доживеат комплетно задоволство. „Голема возбуда може да почувствувате од бакнување, допири, па и од орален секс кои понекогаш може да бидат посилни, пожешки и многу повозбудливи од самиот сексуален чин. Клучот на секоја предигра е добро да анализирате што сакате и што ве возбудува. Поради тоа, многу е важна комуникацијата меѓу партнерите и споделувањето на скриените желби и фантазии“ – вели Локер.
сите 3 | | | веќе видена

Американскиот модел, Сара Стејџ (31) е бремена веќе 8 месеци, но воопшто не изгледа така. „Како е можно да е во 8миот месец од бременоста, а нејзиниот стомак да е толку мал?“ „Дали е се во ред со здравјето на нејзиното бебе?“ Ова се само дел од коментарите и прашањата кои изобилуваат на Instagram профилот на популарната Сара која има преку 11 милиони следбеници. Но, таа тврди дека е во одлична здравствена состојба и дека е многу среќна. „Моите лекари велат дека моето бебе е здраво и тоа е она што е најважно. Бебето ќе пристигне набрзо. Ние сме подготвени и веќе ги одбројуваме деновите“ – објаснила Сара Стејџ. Исто така, Сара во интервјуто објаснила дека својата форма ја одржува со лесни пилатес вежби за трудници и вежби за раце и нозе. Додека пак, нејзината исхрана се состои главно од овошје, ориз, зеленчук, пилешко и свинско месо.
сите 12 | | | веќе видена

Проверен и одличен начин за да ја зголемите вашата мускулна маса! Состојки • ½ чаша гриз • ½ чаша овесни снегулки • 1 банана • 1 јајце • 3,4 лажици млеко во прав • Неколку капки екстракт од ванила • ½ чаша млеко • ½ чаша вода Подготовка Измешајте ги сите состојки во блендер. Овој шејк може да го конзумирате 2,3 пати дневно: пред тренинг, после тренинг и пред спиење. Комбинацијата на гриз, со јаглени хидрати, масти и протеини кои се содржани во јајцето и млекото го има совршеното количество на калории кои ќе ја зголемат вашата мускулна маса.
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Рита Ора во последно време е многу актуелна и проследувана од папараци. Деновиве таа беше фотографирана како со своето момче оди на вечера во италијански ресторан. Меѓутоа, тоа што привлече големо внимание е нејзиниот латекс тесен фустан кој ги истакна нејзините гради и брадавиците.
| | веќе видена

Секс поза која нејзината кујна ја прави одлично место за брз секс! Оваа поза гарантира брз секс со длабока пенетрација. Вашата партнерка седи на работ од работната маса или пак машината за миење садови, а нозете ги става преку вашите колкови. Вие за време на целата сексуална активност сте во стоечка положба придржувајќи се за нејзиниот задник. Оваа поза ви овозможува длабока пенетрација, преголема блискост и контакт помеѓу вас и вашата партнерка.
сите 2 | | | веќе видена

Фотографот Мартин ЛеМеј направил неверојатна фотографија на која се гледа клукајдрвец во лет на чиј грб се наоѓа ласица. Шетајќи со својата сопруга во паркот Мартин ЛеМеј слушнал шушкање и раздвиженост околу гранките на блиските дрвја. Кога сфатил што се случува не ја испушил приликата да ја фотографија ситуацијата која е навистина неверојатна и несекојдневна. Ласица нападнала клукајдрвец и му се качила на грбот, а тој летнал. Ласицата всушност не сакала само да се „повози“ туку сакала да го изеде клукајдрвецот. Клукајдрвецот се обидувал да се ослободи од ласицата па слетал и се спасил благодарение на ЛеМај и неговата сопруга кои и го привлекле вниманието на ласицата.
сите 6 | | | веќе видена

Провокативната пејачка Алудина Сејдиу или уште позната како Туна објави разголени фотографии на Instagram. Туна предизвика големо внимание кај македонската јавност откако деновиве објави две топлес фотографии на кои изгледа неверојатно секси. На една од фотографиите е топлес, облечена само во црни гаќички и високи црни чизми.
сите 4 | | | веќе видена

Следете ја нашата програма за детоксикација и за само два дена исфрлете ги сите токсини од организмот. Чувствувате умор и недостаток на енергија, подочниците никако да ги покриете и кожата ви е сува? Сите овие знаци покажуваат дека организмот ви е полн со штетни материи, односно токсини. Таквата состојба ве прави идеален кандидат за вирус и настинка. Затоа, прочистете го организмот, зајакнете го имунитетот и вратете му ја потребната енергија на вашето тело. Исфрлањето на токсините се постигнува со процесот на детоксикација во која учествуваат 5 органи: бубрезите, црниот дроб, цревата, белите дробови и лимфната жлезда. На тој процес му претходи период на припрема на организмот кога треба да се јаде се помалку масна храна, месо, компир и слатки, а да се пие што е можно повеќе течности. Најделотворни се чаевите од коприва, бреза и глуварче.Се препорачува и секојдневна активност: пешачење, пливање или други вежби. Исто така, добро е програмата за детоксикација да се спроведува два пати годишно по десет дена, но ...
сите 4 | | | веќе видена

Погледнете ја и оваа секси галерија од девојки кои немаат потреба од градник. Доколку сакате да ги видите фотографиите од другите делови „ Девојки на кои не им е потребен градник “ кликнете на линкот.
сите 6 | | | веќе видена

Сакате девојки во тесни фустанчиња? Еве некои жешки фотографии од убави девојки облечени во тесни фустанчиња и високи потпетици. Доколку ова не ви е доволно погледнете ги и останатите делови „Девојки во фустани“ .
сите 4 | | | веќе видена

Фамата која се дигна околу филмот Fifty Shades of Grey (50 нијанси на сиво) адаптиран според истоимената книга го предизвика вниманието на светската јавност. Не можеме да го оспориме фактот дека книгата и филмот Fifty Shades of Grey (50 нијанси на сиво) поттикнаа многу парови да ја откријат магијата на грубиот, СМ секс. Компанијата Trojan сакаше да укаже на разликата помеѓу секси игрите во книгата и нивното спроведување во реалноста. По тој повод, снимена е кратка пародија во кој главната улога ја има млад пар кој се обидува да го имитира и достигне нивото на секс опишан во книгата.
сите 2 | | | веќе видена

Славниот модел Роузи Хантингтон Вајтли присуствуваше на доделувањето на Elle Style наградите и се здоби со наградата Модел на годината. И покрај стеснетиот распоред поради модната недела во Лондон, 27-годишната Роузи се појави на црвениот тепих на доделувањето на најпрестижните модни награди облечена во мини фустан кој откриваше доста гола кожа, па сите можеа да ја видат нејзината идеална фигура. Таа навистина покажа дека е достојна за наградата, за забавата ја напушти заедно со совето момче, популарниот актер Џејсон Стејтам.
сите 3 | | | веќе видена

next