Убавина и Здравје

Состојки: 75 г ф’стаци 130 г путер сол и бибер 425 г пилешки гради 1 белка лебни ронки Начин на приготвување: 1. Во блендер измиксајте ф’стеци и путер. Зачинете со сол и со бибер. 2. Во блендер, смолете го пилешкото. Додајте белка и зачинете со сол и со бибер. Повторно смолете. Обликувајте ќофтиња. Поросете ги со лебни ронки и сплескајте ги. Во средината ставете малку смеса од ф’стаци. Полнењето прекријте го со месо и обликувајте топчиња. 3. Топчињата извалајте ги во лебни ронки и испржете ги на врело масло.
сите 102 | | | веќе видена

По повод 18 годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан , на неговиот гроб во Белград, беше одржан помен. Покрај Цеца, Вељко и Анастасија , на поменот се појави и неговата ќерка која живее во Белгија, Софија . Како и секоја година, тука беа и сестрата на Цеца, Лидија , нејзиниот сопруг Предраг , како и таткото на Цеца, Слободан Величковиќ . Меѓутоа, ако се суди според снимката, на поменот не се појави мајката на Цеца, Мира .
сите 6 | | | веќе видена

Шерезар Реи не е толку многу позната колку што е сексапилна, се согласуваат љубителите на тенисот. Погледнете ги нејзините фотографии, особено оние на кои е во танга, и веруваме дека ќе се уверите во тоа…
сите 2 | | | веќе видена

Веќе 25 години лидерот на легендарното „ Бијело дугме“, Горан Брегови ќ е во брак со сопругата Џенана Суџука. За Брега постојано се зборува дека имал повеќе љубовни афери. Од многу познати лица, како Катерина Радивојевиќ, Северина, Алка Вујица… па се шушка дека бил дури и со некои македонски ТВ-новинарки и водителки, до безброј тотално анонимни жени. Афери кои речиси биле и јавни. Но сите тие приказни неговата сопруга стоечки ги издржала. Џенана, која некогаш била манекенка и важела за една од најубавите девојки во Сараево, на Брега му подари три деца: ќерките Ема, Лула и Уна . На наводните приказни за неверства Бреговиќ таа воопшто не се осврнува, а тој пак постојано ја фали својата поубава половина. Треба да се жените. Морате да имате некој во животот за да направите рамнотежа, за животот да не ви превагне на една страна. Бракот и семејството служат за тоа. Да постои некоја гравитација, а тоа посебно важи за професии како мојата“ – вели Бреговиќ. Кога станува збор за убавината на неговата сопруга, ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарната водителка Сузана Манчиќ (61) годинава ќе го изговори судбоносното „да“ со својот свршеник Симеон Оцомокос, со кого е во врска повеќе години. Нашиот народ одамна вели: чиста сметка – долга љубов! Кога млади луѓе стапуваат во брак, нема потреба да потпишат предбрачен договор освен ако не станува збор за Рокфелери. Но кога венчавката е во зрели години, кога сме остварени и материјално, и професионално, и социјално, и семејно, работите се многу поедноставни ако имотното прашање се стави на лист хартија. Сега знаеме што чие е и тоа им го посочивме и на нашите деца. Зошто некој да ме гледа попреку и да стравува дека ќе му земам нешто на таткото? Мене не ми треба нешто од Симеон бидејќи се’ стекнав сама во животот“, изјави Сузана за медиумите, додавајќи: Предбрачен договор беше мој предлог бидејќи сметам дека така се’ е полесно“.
сите 3 | | | веќе видена

Нашата поп-дива Каролина Гочева и избраникот на нејзиното срце, познатиот уметник Михаил Корубин , речиси еден месец патуваат низ Америка, уживајќи во магијата на одложениот меден месец. Од завеаната Канада, вљубените гулапчиња ги полнеа батериите во Тулум, Мексико, а сега се во Калифорнија, каде што повторно уживаат во топлото време. А дека престојот во Тулум навистина им се допаднал, сведочи емотивната фотографија што убавата пејачка на објави на социјалните мрежи, збогувајќи се со Мексико:
сите 12 | | | веќе видена

Популарната фолкерка Рада Манојловиќ за потребите на промоцијата на новата песна „Живот на месецу“ ја смени бојата на косата и сега е „огнена заводница“. Нејзината темноруса коса сега има бакарна боја, а дали повеќе ви се допаѓа новата Рада, проценете сами:
сите 9 | | | веќе видена

Популарната пејачка Северина Којиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира во кревет во џемпер и салонки што ги потпишува модната куќа „Баленсијага“. Впечатливите салонки со кристали прва ги популаризира Сара Џесика Парке р, носејќи ги како Кери Бредшо во култната ТВ-серија „Сексот и градот“. Цената на салонките изнесува 1.090 евра, а ккао и’ прилегаат на убавата пејачка, проценете сами: Yako dobar dan
сите 12 | | | веќе видена

Коко Ти Остин , американската старлета со српско потекло и сопруга на раперот Ајс Ти , на социјалните мрежи објави фотографија поради која доби претежно негативни коментари. Затоа Коко објави на својот инстаграм-профил дека во нејзино време немало многу бели модели со пропорции како нејзините и дека нејзиниот изглед не бил во согласност со тогашните модни критериуми. Н аучила дека мора да се бори со слабите модели во ерата кога изгледот на Кејт Мос бил единствениот валиден стандард за убавина. Моќта на задникот на силните, здрави жени” – е нејзината порака.
сите 8 | | | веќе видена

Бившата сопруга на фолк-пејачот Аца Лукас, Соња Вуксановиќ , наместо на патување, замина во болница. Како што пренесуваат српските медиуми, Соња била итно примена во белградската болница „Народен фронт“, каде што по прегледот, лекарите контатирале дека мора итно да ја оперираат поради постоење сериозен гинеколошки проблем. По гинеколошката контрола и ултразвучниот преглед, на Соња и’ беше соопштено дека има проблем што мора да се реши со интервенција. За Неа тоа беше шок. Интервенцијата траеше еден час и успешно е изведена. Соња храбро ја поднесе операцијата и сега е на домашно лекување, изјави нејзин близок пријател.
сите 10 | | | веќе видена

Ќерката на популарната фолк-пејачка Весна Змијанац , Николија Јовановиќ , која ги следи стапките на својата мајка, но плива во хип-хоп водите, на Инстаграм објави фотка со која ги воодушеви своите обожаватели. Имено, на фотографијата е нејзината мајка сликана во 90-тите години на минатиот век, која следбениците ја наградија со комплименти, истакнувајќи дека отсекогаш била чекор пред своето време. Погледнете за што станува збор: #Mom back in the 90’s
сите 2 | | | веќе видена

Фолк-пејачката Рада Манојловиќ става силикони во градите, и тоа на инсистирање на својата посилна половина, пејачот Харис Берковиќ . Откако стапна на сцената на ’Гранд’, главни адути и’ се нозете, енергијата и добриот глас. Никогаш немаше комплекс од тоа што нема бујно деколте, иако многумина ја убедуваат дека со тоа би била вистинска секс-бомба. Размислуваше да вгради силикони, но се плаши од зафатот. Но Харис неколку пати и’ потенцира дека треба да го направи тоа, со зборовите: ’Дај, те молам, зголеми ги градите, рамна си ко штица! Направи го тоа за мене!’ Кога му соопшти дека до летото планира да го направи тоа, тој скокаше од среќа“, открива извор близок до естрадната двојка.
сите 10 | | | веќе видена

Лепа Брена својот сопруг Боба Живојиновиќ, синовите Стефан и Виктор, како и посинкот Филип и неговата девојка Александра Пријовиќ ги однесе на Тајланд и на Малдиви. Брена обожава да патува и не жали пари за тоа. Овој пат ептен се ’отвори’ и ангажира агент на кој му кажа дека сака 10-дневен аранжман за шест души, прво на Тајланд, па на Малдиви. Со авионските билети помина добро, но многу пари плати за сместување на двете локации. Хотелот во Пукет, кој е покрај самото море, ја чинеше 22.000 евра“, открива извор близок на популарната пејачка, додавајќи: Веселата дружина на Малдиви спиеше во луксузни вили што се наоѓаат покрај самата плажа икои ги чинеа 25.000 евра. Колибите се изградени од бамбус и луксузно се опремени, а до нив се доаѓа со чамец. Брена резервира три такви, една за неа и за Боба, Филип и Александра, додека Стефан и Виктор во посебна.“ Тие се на Малдивите во моментов, од каде за неколку дена ќе се вратат во Белград каде што ги очекуваат деловните обврски. Во продолжение следуваат фотографии од ...
сите 8 | | | веќе видена

Младиот и талентиран пејач Јасмин Алиевски пред неколку дена го заврши снимањето на видеото за неговиот најнов кавер на познатата песна „ Да се опет родим “. Станува збор за постара песна на пејачот Синан Сакиќ, која неодамна беше „оживеана“ од страна на Мирза Селимовиќ и Ивана Селаков , кои ја испеаа во дует. – Долго време се мислев на која песна да направам преработка и се одлучив токму за оваа. Песната е хит, особено кај помладите генерации – накусо ни изјави Алиевски. Досега слушнавме многу преработки на оваа нумера, но дефинитивно Јасмин може да се пофали со една од најдобрите изведби на оваа песна. Уживајте: 
сите 2 | | | веќе видена

Мезотерапијата првпат е разработена од францускиот лекар Мишел Пистор во 50-тите години на минатиот век. Се користи за третирање на многу естетски проблеми како: опаѓање на коса, освежување на кожата и хидрирање на лицето, корекција на целулит, ги забавува процесите на стареење на кожата. Успешно делува и по пластични операции за побрзо опоравување на кожата на лицето и телото, по пилинзи, ласерски ресурфејсинг со што се скратува периодот на опоравување. Одлично се комбинира и со други процедури како што се апликација на ботокс, хијалуронска киселина наменета за корекција на брчки, како и со други нехируршки манипулации. Целта на мезотерапијата е да се зголеми активноста на фибробластите за да се создаде поголема концентрација на колаген и еластин како и потполна ресорпција на активни супстанции кои помагаат полесно да се регенерира и обнови кожата. Околу процедурата Пред да се започне со процедурата, на предходно исчистена кожа може да се нанесува локален анестетик. Длабочината на убодите е 2 мм, со ...
сите 3 | | | веќе видена

Зголемување на градите спаѓа во естетските зафати што се најбарани во светот. Токму затоа, на оваа тема разговаравме со д-р Матиќ Фабјан, специјалист по пластична, реконструктивна и естетска хирургија во ординацијата за естетска хирургија „Фабјан“ од Крањ, Словенија. Зголемување на градите е постапка во која на пациентите им се вметнуваат силиконски импланти за да се зголеми големината на нивните гради. По бројот на операции за зголемување на градите ние сме на четвртото место во Европа, бидејќи имаме направено повеќе од 2.500 такви процедури. Естетското и реконструктивно зголемување на градите е комплексна медицинска и психолошка област, која поттикнува неколку прашања и сомнежи. Најважните и најчестите прашања се наведени и објаснети во одговорите подолу. Кои се најчестите заблуди во јавноста во однос на зголемувањето на градите? Во јавноста, теоријата која често преовладува (особено во светот на мажите) е дека зголемување на градите значи зголемување од нормалната големина до онаа на „секс-бомба”. ...
сите 2 | | | веќе видена

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена голем прав на српската естрада. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира, кој друг ако не – Јелена Карлеуша . Во филмот, за Лепа Брена зборуваат голем број нејзини колеги и пријатели, а помеѓу нив е и Цеца Ражнатовиќ, иако долго време се сметаше дека колешките не се во добри односи. Јелена Карлеуша, како и секогаш, не се воздржа, па на Твитер напиша: Колку си ти, Брено, толерантна жена… Кумот на Цеца, Легија, и нејзиниот најблизок пријател Шиптар, ти го киднапираа детето, а ти ја стави во документарецот. На твое место, таа за мене би се појавила само во некролог. Потсетуваме, во 2000 година, Стефан , синот на Брена и Боба Живојиновиќ беше киднапиран.
сите 12 | | | веќе видена

Снеже Велков , поранешна водителка, а сегашна фитнес-инструкторка, на својот фејсбук-профил сподели фотографија од фискалната сметка издадена по плаќањето на казната за погрешно паркирање. Знаеме дека не е единствената што ја „дигнал пајак“, за жал, но е една од ретките што се шегуваат на сметка на тоа…
сите 8 | | | веќе видена

Миа Костова ја промовира колекцијата Kiss Of Ice на познатото модно студио „Драма“. Љубов ми се… И јас нивна“, напиша убавата водителка во описот на видеоспотот објавен на својот фејсбук-профил.
сите 7 | | | веќе видена

next