Убавина и Здравје

Лила Стојановска е едно од најпознатите ТВ-лица кај нас, речиси две и пол децении присутна на екраните. Последните неколку години е актуелна со квизот „Сѐ или ...
сите 11 | | | веќе видена

Таа важи за една од најубави и најзгодни македонски ТВ водителки. До скоро презентер на вестите на Канал 5, чиј рејтинг велат, падна откако таа повеќе не е ...
сите 6 | | | веќе видена

Повозрасните мажи со сигурност се сеќаваат на српската пејачка Снежана Бабиќ – Снеки , која пред дваесетина години важеше за најзгодната пејачка на естрадата. ...
сите 4 | | | веќе видена

Неверојатна приказна ја следи нумерата „ Плуча су ми болна “, која во 1950 година ја напишал Драгиша Недовиќ од српскиот град Крагујевац, кога дознал дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Можеби не често, но познатата пејачка Сара Мејс понекогаш знае пријатно да ги изненади своите машки фанови на социјалните мрежи. Таа вчера присуствуваше на ...
сите 16 | | | веќе видена

next