Убавина и Здравје

Хејли Скот , најстарата ќерка на популарниот американски рапер Еминем , за својот 22. роденден на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која покажа дека таа е навистина голема девојка. Згодната Хејли, сама на себе си посакала среќен роденден, а пак момците во коментари и се „нудеа“ да и бидат емотивни партнери. На фотографијата, Хејли лежи на црвен двосед, на себе има прекратки фармерки и бела маичка од под која и ѕиркаат градите. Погледнете: happy early birthday to me A post shared by Hailie Scott (@hailiescott1) on Dec 22, 2017 at 7:52pm PST
сите 11 | | | веќе видена

Велешани ќе ја имаат таа привилегија за дочекот на најлудата ноќ на 31. 12. во познатиот кафе-бар „ Гламур “ да ги забавуваат момците од еден од нашите најдобри бендови во моментов – „ Балкан Бенд “, на чело со фронтменот Александар Тасевски. Одличната забава е загарантирана, бидејќи „Балкан Бенд“ нуди богат и широк репертоар на познати хитови од најпознатите домашни, балкански и светски изведувачи. Не пропуштајте да бидете дел од најдобрата организација во градот за најлудата вечер во годината! Повеќе инфо на фб или 077/791-677 – Ве очекуваме! A post shared by Caffe Bar Glamour (@caffebarglamour) on Dec 18, 2017 at 10:51am PST А, пак организаторите на новогодишната прослава од кафе-барот „Гламур“ за своите посетители имаат подготвено изненадување. Со секоја купена влезница тие учествуваат во извлекувањето на најновиот модел на “Iphone X”, кој ќе биде извлечен од членовите на бендот.
сите 5 | | | веќе видена

Големото финале во остварување на познатиот Драган Бјелогрлиќ, „ Сенки над Балканот “ гледачите имаа можност да го видат вчера на првиот програм на Радио и телевизија Србија. Како и во претходните епизоди, така и оваа беше полна со страсти, страв, насилство, крв и секс. Гледачите оваа сцена ја оценуваат како најбрутална во првата сезона на познатиот филм, каде главни актери во неа се Гордан Кичич и нашата актерка Јана Стојановска. Се започнува во дневната соба на калуѓерот, односно Алимпија Мириќ, кого го игра Гордан Кичич. Двајцата водат провокативен разговор, а нашата Јана се соблекува скроз гола. За изненадување, ниту една сцена не е воопшто цензурирана. Српските медиуми пишуваат дека ова било најексплицитната сцена во некое нивно остварување.
сите 8 | | | веќе видена

Како што се приближуваат празниците, доаѓа време кога можеме повеќе да се посветиме себеси и на нашите најдраги. Време е за изненадувања, затоа Liscа подготви интересни боксерки за машки и романтични пенти-гаќички Cheek by Lisca за девојки. Црвена еластична чипка, симпатичен натпис и секогаш модерната сива боја – меката долна облека ќе биде добра комбинација на вечерата за двајца. Ако ги изберете ќе бидат спакувани во симпатична поклон кутија во продавниците на Liscа . www.lisca.mk
сите 6 | | | веќе видена

Најсексапилната бразилска пејачка Анита предизвикала лавина од коментари на социјалните мрежи откако го објавила видеоспотот за својата нова песна. Имено, Анита барала нејзиното тело во спотот за Vai Malandra да не се обработува, поради што истото за пет дена е прегледано повеќе од 42 милиони пати. Најмногу се зборува за воведната сцена во која камерата е фокусирана на задникот на Анита, додека јасно се забележува целулитот на нејзините нозе. Бразилките ја пофалиле 24-годишната пејачка за храброста да ја покаже реалната убавина на бразилските облини онакви какви што навистина се. Пејачката која е венчана за две години постариот претприемач Тиаго Маргалес , открила зошто се одлучила на ваквиот потег. Кога го видов својот целулит, се запрашав дали ми е навистина битен и зошто го кријам. Нема да губам време преправајќи се дека не постои. Сакам да бидам искрена кон својата публика и сакам жените да се чувствуваат посамоуверено”, изјавила Анита. Сакам луѓето да сфатат дека и ние сме луѓе. Јас сум жена како вас и ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 5 лица биле убиени, а 15 повредени кога автобус влетал во подземен премин во Москва. Според првите информации, автобусот влетал во подземниот премин кој води до метро-станицата Славјански Булевар, на западот на Москва, јавуваат руските медиуми. Изворите на кои се повикуваат московските медиуми велат дека до вакви несреќи доаѓа во главно од две причини: или на автобусот му откажале кочниците, или автомобил му пресекол пат, па возачот се обидел да избегне судир. Меѓутоа, истрагата допрва треба тоа да го утврди.
сите 25 | | | веќе видена

Денес, сите мислат дека е реткост да се најде девојка со природна убавина, која не го „гуши“ лицето со шминка и преправа со пластични операции, но сепак изгледа дека не е така. Зачудувачки, но постојат и славни личности кои ја негуваат нивната природна убавина и не се срамат да го покажат лицето без тон шминка. За да се уверите, погледнете ги следните фотографии и споредете ги ѕвездите во детството и во сегашноста. Разликата не е многу голема, барем кога станува збор за нежниот, природен изглед: Меган Маркл Ирина Шајк Џиџи Хадид Бела Хадид Бар Рафаели Бехати Принслу Елса Хоск Уште 6 ѕвезди на следната страница…
сите 4 | | | веќе видена

Премногу смел, но модерен аутфит за Божиќ, би рекле приврзаниците на традицијата, глефајќи ги фотографиите што поп-дивата Бијонсе ги објави на својот инстаграм-профил. Пред се’, земајќи предвид дека станува збор за семеен празник, кој повеќето го прославуваат во кругот на семејството. Но не и пејачката и нејзиниот сопруг, музичкиот продуцент Џеј Зи , кои вечерта ја поминаа во ресторан, за кој пејачката се дотера вака: Триесет и шестгодиншната поп-икона омилените тексас шорцеви ги спои со маичка Valentino од 300 евра, а највпечатлив детаљ во нејзиниот изглед беа уникатните црвени чевли, кои можете да ги обожавате или мразите, но не можете да останете рамнодушни на нив. Изгледот го надополни со црн мантил, многу накит и коса прибрана во високо опавче. A post shared by Beyoncé (@beyonce) on Dec 24, 2017 at 10:32am PST
сите 2 | | | веќе видена

Една од нашите најдобри пејачки Тамара Тодевска и нашата најпозната манекенка, Катарина Ивановска повторно се другарки. Очигледно двете ги надминале недоразбирањата кои ги имаа и сега повторно се е како во старите добри времиња. Majki u akcija:) Sreken rodenden ljubavi. Te sakame @kalinasvince ❤️❤️❤️ A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on Dec 22, 2017 at 1:50pm PST Тоа го докажаа со заедничка фотографија на социјалните мрежи, на која и Тамара и Катарина со насмевка на лицето не го кријат нивното задоволство. Само да потсетиме, Тамара и Катарина не беа во добри односи поради наводно паричен долг, но ниту едната ниту другата не ги потврдија ваквите шпекулации.
сите 4 | | | веќе видена

Новогодишната елка на плоштадот Венеција во италијанската престолнина е топ-тема на социјалната мрежа Твитер. Духовитите твитерџии не престануваат да „твитаат“ за елката што изгледа како да „потпаднала под празничниот стрес“. Само неколку дена откако беше поставена и накитена, 22-метарската елка во центарот на Рим сезакити со погрдни зборови и критики заради скромноста на украсите и штурите гранки. „Очигледно е истрауматизирана“ – вака ја опишуваат светските медиуми и луѓето на социјалните мрежи.
сите 16 | | | веќе видена

Последниве месеци жолтиот печат на големо известува за наводниот развод на бразилската пејачка Шакира и популарниот фудбалер Жерар Пике , кои заедно ги имаат синовите Милан (5) и Саша (2) . Меѓутоа, папарацо-фотографиите снимени вчера на аеродромот во Њујорк збоуваат нешто сосема поинакво. Еве за што станува збор… Дали вам ви изгледаат како двојка што се разведува? Нам повеќе ни личат на среќно семејство.
сите 13 | | | веќе видена

Познатата пејачка Адријана Ацевска или на јавноста повеќе позната како Адријана Кеш ги израдува своите машки обожватели на социјалните мрежи, кога објави фотографија на која позира во провокативено издание. Таа објави фотографија на која позира со уште две нејзини згодни другарки, меѓутоа нејзиното длабоко деколте беше дефинитивно во преден план. Погледнете:
сите 11 | | | веќе видена

Дали чувствувате дека тој е вистинскиот и дека сакате животот да го поминете со него? Тоа е навистина трогателно, но направете го овој психолошки тест за да дознаете дали вие и вашиот сакан сте на иста бранова должина. ОДГОВОРЕТЕ НА СИТЕ ПРАШАЊА, А ПОТОА ПОБАРАЈТЕ ОД ПАРТНЕРОТ ДА ГО НАПРАВИ ИСТОТО. 1. Колку ви е важно да поминувате време со семејството? 2. Парите треба да се трошат за… 3. Која е нашата финансиска цел за наредните три години? А за пет? 4. Кој треба да е задолжен за финансиите? 5. Имаме ли буџет што ќе ни овозможи реализација на материјалните цели? 6. Дали знаеме колку сме должни? 7. Не ми е непријатно со партнерот да зборувам за пари. ТОЧНО НЕТОЧНО 8. Можам да живеам од мојата плата. ТОЧНО НЕТОЧНО 9. Разговаравме за одделни сметки во банка. ТОЧНО НЕТОЧНО 10. Чувствувам притисок да се мажам. ТОЧНО НЕТОЧНО 11. Разговаравме за деца и за основање семејство. ТОЧНО НЕТОЧНО 12. Сексот е исклучително важен за мене. ТОЧНО НЕТОЧНО 13. Сексот е важен за среќата. ТОЧНО НЕТОЧНО 14. Сексот е ...
сите 23 | | | веќе видена

Продавниците за обувки се полни со чизми во различни должини: до половина лист, до коленици, преку коленици… сигурно се прашувате кои се модерни оваа есен и кои најдобро ќе ви прилегаат? Еве неколку совети. 1. Ако сте високи и вити, не морате многу да се мислите: секој модел одлично ќе ви прилега, без разлика дали ќе ги носите со мини-сукња, фустан до коленици, тесни фармерки или со хеланки. Ако не сте свесни колку се убави вашите долги нозе, тогаш „скратете“ ги со модел до половина лист. 2. Јасно ви е дека истиот модел никако не е за пониски, за кои идеални се чизмите до колена, но само оние што се тесни. 3. Во чизми над коленици визуелно ќе ги „издолжите“ нозете, но никако не ги носете ако сте со покрупни колкови. Не носете чизми преку колена со виоки потпетици преку ден, освен ако не учествувате на некој маскенбал како жена-мачка од истоимениот филм! 4. Кратките чизми, кои сега се многу популарни, особено ако се без потпетици и имаат нитни, одлични се со џинс, пантолони, хеланки и сукњи. Удобни се, ...
сите 5 | | | веќе видена

Почина познатиот пејач од Кавадарци Зоран Дамјанов, кој долги години пееше и твореше на македонската музичка фолк-сцена. Неговите пријатели и колеги преку социјалните мрежи веќе се опростуваат, со коментари дека веќно ќе го паметат како еден од најталентираните македонски пејачи. Причинata за смртта досега не се познати. 
сите 17 | | | веќе видена

Викторија Бекам е позната по својот шик, секогаш „испеглан“ и беспрекорен изглед, но верувале или не, дизајнерката тврди дека тоа се должи на недостигот на време да се подготви за излегување… „Во последно време поголем дел од ноќта го поминувам работејќи, па затоа следниот ден носам очила за сонце, кои секогаш ги комбинирам со некоја фантастична чанта. Сакам фустан со добар крој, кој ја следи линијата на телото, и најчесто тој изглед го поврзуваат со мене“, вели дизајнерката, но истакнува дека сака и комотни парчиња, како што се широки кошули и вреќести панталони. Обувките не ги искоментира, но ги искоментираа медиумите информирајќи дека две простории во новиот дом на Бекамови се резервирани за чевлите на Викторија. Значи, добитна комбинација за беспрекорен изглед е фустан по мера, добра чанта, впечатливи чевли и очила за сонце. Преостанатото е помалку важно!
сите 4 | | | веќе видена

Ова луксузно парче облека преку ден можете да го носите со опуштена момчешка облека, а навечер внесете малку гламур во вашата гардероба и комбинирајте го со свила и со високи потпетици. Еве неколку модерни предлози како да го комбинирате крзнениот елек, кој е ултимативен тренд оваа сезона!
сите 10 | | | веќе видена

Simpli Mel – на една читателка ѝ подарува крем за нега на бебешката кожа – Weleda. Богат крем за нега на нежната бебешка кожа, која лесноможе да се исуши и иритира, па никао не смееме да дозволиме тоа да им го расипе расположението на радосните бебиња. „Избришете“ ги сувоста и иритациите со Calendula Body Cream . Доколку сакате да гo добиете на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подарокот. Добитниците од декемвриската „лавина на подароци“ ќе ги објавиме во јануарскиот број на списанието „Убавина и здравје“, кој излегува на 10 јануари.
сите 6 | | | веќе видена

Состојки: 600 г исчистени лигни 1 главица кромид 1 праз 2 чешни лук 2 моркови 1 тиквичка 4 лажици соја-сос 1 лажиче кафен шеќер 1 домат 150 г ориз масло мешавина од зачини Приготвување : 1. Кромидот, празот и доматот исечете ги на коцки, а лукот исечкајте го што поситно. 2. Морковите и тиквичката исечете ги на тенки ленти со помош на ножот за лупење. 3. Пропржете ги кромидот и лукот, а потоа додајте го празот и него на кратко пропржете го. 4. Додајте ги тиквичката и морковите и пржете ги додека не омекнат. 5. Додајте ги доматот, шеќерот, соја-сосот и зачини по вкус, па се’ заедно на кратко пропржете. 6. Посебно, на малку масло, пропржете ги лигните, па соединете ги со зеленчукот. 7. Оризот сварете го во солена вода, исцедете го и послужете го како прилог.
сите 71 | | | веќе видена

ОВЕН Проблемите од минатата недела премногу ве затворија во себе, па така неделава ќе сакате да се повлечете во себе се додека на некои од нив не им дојде крајот. Вашите идеали ве доведоа во незавидна положба, па сега преиспитувате дали да ги менувате нив или да вложите дополнителни напори за да ги достигнете. Односите со околината ви се доста нестабилни и крајно време е да се обидете да ја поправите таквата ситуација. Навистина во моментот треба да бидете потолерантни, а влегувањето во расправии без причина само може уште повеќе да ги разниша односите со соработниците. Во љубовта ќе имате повеќе среќа. Слободните претставници имаат одлични шанси да ја најдат вистинската личност. Ако сте во брак ќе бидете по малку себични. БИК Ќе се соочите со реалноста. Трезвено размислувате и јасно знаете што сакате, а воедно сте свесни за фактот поради кој не го остварувате тоа. Препреките кои сте ги имале ќе останат зад вас и ќе можете да се соочите со реалноста која е пред вас. Препуштете се на брановите на ентузијазмот ...
сите 81 | | | веќе видена

next