Убавина и Здравје

Хејли Болдвин моментално важи за една од најбараните и најплатени манекенки во светот, која заработува огромни суми на пари. Хејли има само 21 година, заработува милиони, па не е ни чудно што во кое било време од годината може да си дозволи уживање за кое многумина сонуваат.
сите 2 | | | веќе видена

Синот на ултрапознатиот пар Ким Кардашијан и Канје Вест , минатиот четврток итно бил примен во болница. Како што пишуваат светските медиуми, малечкиот Сеинт бил примен во болницата во Лос Анџелес поради воспаление на белите дробови, и останал хоспитализиран три дена. Ким и Канје воопшто не се одвојувале од момчето, цело време биле со него во болницата – пишува порталот „ТМЗ“. Канје и јас дежуравме на смени, бидејќи дома не’ чекаше ќеркичката. Од грижа не можев да заспијам. Ноќ претходно тој повраќаше и имаше зголемена телесна температура“, изјавила Ким на медиумите.
сите 10 | | | веќе видена

Покрај тоа што двајцата важат за најдобрите машки грла во Македонија, очигледно Ѓоко Јовиќ и Влатко Лозаноски имаат и ист вкус кога станува збор за девојки. Имено, пред неколку дена Ѓоко го објави најновиот спот за неговата песна на српски јазик „ Парче неба “, во кој се појавува една од најубавите Македонки, Ивона Кировска . Токму Ивона беше изборот и на Влатко Лозаноски пред неколку години кога го снимаше спотот за неговиот огромен хит „Мандарина“. Да бидеме искрени, и двајцата и тоа како имаат вкус… Погледнете го спотот на Ѓоко во кој се појавува Ивона, а потоа потсетете се и на „Мандарина“ на Влатко.  
сите 4 | | | веќе видена

Хејли Болдвин моментално важи за една од најбараните и најплатени манекенки во светот, која заработува огромни суми на пари. Хејли има само 21. година, заработува милиони, па не е ни чудно што во било кое време од годината може да си дозволи уживање за какво многумина сонуваат.
сите 3 | | | веќе видена

Синот на ултра познатиот пар Ким Кардашијан и Кање Вест, минатиот четврток итно бил примен во болница. Како што пишуваат светските медиуми, малечкиот Сејнт бил примен во болницата во Лос Анџелес поради воспаление на белите дробови, каде поминал три дена. Ким и Кање воопшто не се одвојувале од момчето, цело време биле со него во болницата – пишува порталот „ТМЗ“. – Кање и јас дежуравме на смени, бидејќи дома не чекаше ќеркичката. Од грижа не можев да заспијам. Ноќ претходно тој повраќаше и имаше зголемена телесна температура – изјавила Ким на медиумите.
сите 11 | | | веќе видена

Нашата актерка Јана Стојановска беше гостинка на познатиот водител Огнен Амиџиќ , а покрај неа гостуваа и министерот Ивица Дачиќ и познатиот пејач Харис Џиновиќ . Домаќинот Огнен без проблем ја пушти експлицитната сцена на Јана од серијата „Сенки над Балканот“, во која има брутални секс-сцени со актерот Гордан Кичиќ . Јана и гостите ја искоментираа оваа сцена од серијата, а коментарот на Дачиќ ги насмеа сите во студиото. Погледнете што искоментираа:
сите 3 | | | веќе видена

Цеца Ражнатовиќ на 31 декември пееше во Бања Лука во познатиот клуб „Драма“, каде што стотина луѓе заедно со нејзините хитови ја дочекаа 2018 година. Во клубот била и нејзината ќерка Анастасија во друштво на повеќе луѓе, додека пак, синот Вељко допатувал заедно со Цеца. Иако таа вечер на социјалните мрежи Вељко не објавуваше никакви фотографии, сепак „испливаа“ фотки на кои тој е во друштво на атрактивна црнокоса девојка, токму на дочекот на 31 декември. Фановите веднаш му напишаа дека оваа девојка му е најубавата досега. Погледнете: daaaaaayum A post shared by В Р (@vexraz96) on Jan 2, 2018 at 2:37pm PST
сите 33 | | | веќе видена

Додаток без кој не можеме, но тоа не се часовници, накит, чанти. Тоа се капи. Без овој функционален моден додаток не можеме да ги замислиме студените денови, особено ако тие се снежни. Нивната улога е заштита на главата, но може да биде и одличен детаљ во вашиот целокупен изглед. Денес постојат различни модели на капи, кои се разликуваат по боја, текстура, модел и материјал, а моментално најпопуларни се капите детаљ од крзно на врвот. Може да се носат со спортски, но и со елегантен стил на облекување… Текст: А. Велјановска
| | веќе видена

За депилацијата да биде што побезболна и поефикасна, ви предлагаме неколку корисни трикови што ќе ја подготват кожата за болниот третман. Некои од подготовките ќе треба да ги започнете и многу порано, а некои на самиот ден кога имате закажано кај козметичарот. Еден месец порано Идеален период меѓу две депилации е од четири до шест недели. Иако интимниот дел за тоа време ќе биде далеку од мек и уреден, тоа е неопходно за влакната да израснат барем половина сантиметар. Вечерта пред депилација Вечерта пред депилација направете пилинг за да ги „извадите“ враснатите влакна. Дерматолозите препорачуваат користење пилинг што во себе содржи ретинол, кој ќе го исчисти површинскиот слој на кожата и ќе ја отстрани нечистотијата од порите. Еден час пред депилација Ако депилацијата за вас е болна, напијте се некој лек против болки еден час пред третманот. За време на депилација Депилацијата за никого не е безболна, а наш совет е за време на отстранување на влакненцата да дишете длабоко. После сè По депилацијата со ...
сите 5 | | | веќе видена

Кажете им „не“ на брзата храна и на јаглехидратите, мислете однапред и хранете се здраво. Доста ви е од печива, сендвичи, крофни, грицки и слични оброци кои секојдневно мора да ги јадете за да го издржите денот на работа? Тешко е да се свари нешто на пауза, а најчесто ниту не постојат услови за тоа. Ако навистина сакате на своето тело да му подарите добар ден но и долготраен живот, кажете им „не“ на секојдневните јагленохидрати и хранете се здраво. Секако, ова во повеќето случаи значи дека треба да сварите нешто дома. Некои јадења се дури и подобри кога ќе отстојат преку ноќ, како гулашот, гравот, леќата, боранијата, зелката, брокулата, грашакот и слични вкусни оброци. Сепак, ако баш и не ви се носи гулаш на работа, затоа што незгодите со течната храна се можни колку и да внимавате, пробајте со ладни салати. Се што е со тестенини и ориз без проблем може да издржи преку ноќ додека не дојде време за вашиот ручек. Суперсалата за вита линија и здраво тело Ако вечер претходно сте имале на менито месо и ви ...
сите 14 | | | веќе видена

Еден од најженствените делови на телото секако се градите. Но иако мажите им се восхитуваат, а жените ги кријат, ги истакнуваат или пак ги користат како средство за заведување, често остануваат и занемарени. Ако сакате вашите гради секогаш да останат убави и цврсти ви откриваме 9 забавни и корисни совети за совршено деколте. Дотерајте ги Иако памучните и спортските градници се најкомотни, одвреме навреме и градите заслужуваат нешто поубаво. Истражувањето покажало дека заводливата долна облека им ја крева самодовербата на жените, затоа истакнете го деколтето на најженствен начин. Хидратизирајте ги Сувата кожа ги прави градите чувствителни, а кожата опуштена. После секое туширање посветете му време на деколтето и потрудете се да заблескате. Нанесете ја хидратантната крема и лосионот или мокра кожата намачкајте беби масло и оставете го да се впие. Наградете ги Кога последен пат сте биле исклучиво на шопинг на градници? Ако не се сеќавате време е да ги наградите со нов градник. Одберете неколку различни модели ...
сите 5 | | | веќе видена

Во зима ни е обично најубаво во топлината на својот дом, но загревањето на просториите носи со себе и низа негативни последици. Со загревање се намалува влажноста на воздухот при што страдаат дишните патишта, се зголемува нервозата, губиме концентрација, а нашиот имунитетен систем страда затоа што ја намалуваме отпорноста од штетни микроорганизми. Во отстранувањето на последиците од сувиот воздух помагаат здравите методи не кои освен кожата и грлото посебно ќе ви биде благодарен и домашниот буџет. 1. Сад со вода на радијатор Во стаклен сад ставете вода и капнете неколку капки етерично масло од лаванда, еукалиптус и мента. Испарувањето на водата ќе ја подигне влажноста на воздухот додека етеричните масла, кои освен пријатен мирис имаат и важни антивирусни својства, позитивно ќе влијаат и на дишните патишта, но и на отстранувањето на заморот. 2. Проветрување на просториите Основни правило при проветрување на просториите во зима и зголемување на влажноста во воздухот е времето на држење на прозорот отворен со ...
сите 5 | | | веќе видена

Состојки: 6 батаци со карабатак 150 г пченкарни снегулки 3 јајца 150 г брашно 600 г компири 200 г мајонез 1 лимон мешавина од зачини масло Приготвување: 1. Пченкарните снегулки се толчат. 2. Батаците се одвојуваат од карабатакот и се вади кожата. Потоа се проваруваат во вода и се цедат од течноста. 3. Се зачинуваат по вкус, се валкаат во брашно, па во изматени јајца и на крајот во пченкарните снегулки. Се ставаат во загреано масло и се пржат додека заруменат. Се вадат на салфети за да се впие мрснотијата. 4. Компирите се сечат на стапчиња и се пржат. 5. Пржените батаци се попрскуваат со сок од лимон, се преливаат со мајонез и се служат со помфрит.
сите 53 | | | веќе видена

Состојки: 500 г пилешко бело месо 100 г пченка од конзерва 1/2 свежа краставица 4 домати 1/2 китка млад кромид 1/2 китка магдонос 2 дл јогурт 1 дл павлака 30 г лупен сончоглед 50 г пармезан 100 г ситни тестенини 0,5 дл масло мешавина од зачини, бибер, босилек Приготвување: 1. Пилешкото бело месо се сечка на долги парченца и се пржи во врело масло краставицата се сече на листови, доматите на коцки, младиот кромид на тркалца, магдоносот се сечка, а тестенините се варат во вода и се процедуваат. 2. Во соодветен сад се соединуваат павлаката, јогуртот, магдоносот и босилекот и се зачинува по вкус. 3. Посебно се мешаат прженото пилешко, сончогледот, краставицата, доматите, пченката, младиот кромид и тестенините и се зачинува по вкус. 4. Приготвената салата се поросува со пармезан и се прелева со сос од јогурт и павлака.
сите 53 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Пред Овните е тешка работна недела, затоа што ќе мораат да се соочат со пропустите од минатото. Бидете максимално смирени и фокусирани и нема да имате поголеми компликации. ЉУБОВ: Поволен период за проверка – размислете за тоа што не сте, а сте можеле да го направите. Тоа ќе ви помогне да ги подобрите односите со партнерот. Слободните Овни со мала помош на пријателите ќе запознаат многу интересна личност. Солидна ситуација за брак. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Одлична бизнис состојба. Конечно ќе имате можност да покажете дека не поседувате само шарм, туку и знаење. ЉУБОВ: Биковите кои се во тазе врска ќе доживеат голема криза – Вие и партнерот ќе се оддалечите едни од други. На Биковите кои се во брак ќе започнат да им пречат секакви работи, па можна е сериозна кавга. Слободните Бикови ќе бидат преоптоварени со работата, па ќе немаат време за дружење. ЗДРАВЈЕ: Oдлично ќе се чувствувате во оваа недела. Близнаци (22.05 – 22.06) РАБОТА: И оваа ...
сите 31 | | | веќе видена

Српскиот водител Огнен Амиџиќ ја угости нашата позната актерка Јана Стојановска во неговата емисија, во која исто така госи беа и српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дациќ и познатиот пејач Харис Џиновиќ . Во промотивното видео кое е објавено на српските медиуми, може да се види како Јана и Ивица заеднички пеат еден од хитовите на Харис Џиновиќ, а подоцна министерот за надворешни работи ја пее и познатата македонска песна „Ако умрам ил загинам“. Погледнете:
сите 11 | | | веќе видена

Познатата манекенка Александра Накова ги израдува своите машки обожаватели на социјалните мрежи кога објави фотографија на која во преден план се нејзините нови гради. Како што повеќето знаете, Накова пред неколку месеци направи естетска корекција, па си ги зголеми градите. Мора да се признае дека деколтето на атрактивната манекенка сега изгледа далеку „побогато“ од претходно. Погледнете и уверете се:
сите 7 | | | веќе видена

Преку стотина настапи, неколку нови песни, видеоспотови, фотосесии, интервјуа, награди… Дефинитивно 2017 година беше година на познатата пејачка Наташа Малинкова , која буквално доминираше на македонската музичка естрада. – Драги пријатели, минатата година ни беше многу успешна мене и на мојот тим… И следната 2018. ќе дадеме се’ од себе и ќе ви подариме уште многу македонска музика. Заедно ќе пееме на сите настапи и ќе оставиме нови македонски песни за идните генерации – напиша таа на својот профил на Фејсбук. Во знак на тоа, атрактивната пејачка за своите обожаватели подготви и жешка фотосесија, која веруваме дека нема да ве остави рамнодушни. Фото: Драган Ристовски Стајлинг: Фран студио
сите 8 | | | веќе видена

Еве уште една лекција за здравата храна и како максимално да ги искористите предностите на свежите производи. Знаеме дека изминатите денови претеравте со храната, па би било мудро малку да му се посветите на своето тело и да му вбризгате инјекција на чисто здравје. Спанаќ Помага во создавањето на мускулна маса и е богат извор на имега-3 масни и фолни киселини кои помагаат за намалување на ризикот од срцеви болести, мозочен удар и остеопороза. Освен тоа фолната киселина го зголемува и протокот на крв во пенисот! Спанаќот е полн со лутеин, супстанција која се бори против губењето на помнењето. Консумирајте една шолја свеж или половина килограм варен спанаќ дневно. Можете да го додадете во кајгана, во пица или во некој сос. Јогурт Предностите на овој производ се неспорни. Го јакне имунолошкиот систем и овозможува заштита од рак. Една шолја дневно ќе ја задоволи потребата за калциум. Можете да го јадете за појадок или како десерт, тој е совршена основа за кремави сосови и преливи за салати. Домати Постојат две ...
сите 15 | | | веќе видена

Д-р Оз собира здравствени совети од целиот свет, а во една од своите емисии издвои три производи што оние кои сакаат да ослабнат треба секојдневно да ги имаат во својата исхрана: роибос чај, кисел зеленчук и житарки од цело зрно. Тајна бр. 1: Кисел зеленчук – Унгарија Ако сакате да пронајдете нешто за грицкање свртете се кон киселиот зеленчук затоа што тој речиси и нема калории“, објаснува д-р Оз. Тој советува да јадете кисели краставички или некој друг кисел зеленчук наместо чоколадо, пекарски производи или чипс. Ако ги замените овие нездрави грицки со киселите деликатеси, побрзо ќе ослабнете. Тајна бр. 2: Житни снегулки со овошје – Швајцарија Утринската порција со житни снегулки со овошје им обезбедува витка линија на луѓето од Швајцарија. „На оние на кои појадокот од овсена каша им здодеал, најдобро им е да преминат на житарки од целосни зрна. Ќе ве заситат и ќе ви помогнат да го држите под контрола својот апетит за благо“, тврди др. Оз. Сепак треба да се истакне дека станува збор за мусли што не содржат ...
сите 4 | | | веќе видена

next