Убавина и Здравје

Актерката Хали Бери (51) секогаш изгледа одлично, но се добива впечаток дека таа колку е постара, толку е поубава. Иако Хали никогаш немала проблеми со вишокот на килограми и со целулитот, таа секогаш ги изненадува своите обожаватели кога ќе се разголи. Така беше и овојпат кога објави фотка на која позира во минијатурно бикини и со порака – „2018 доаѓам по тебе“. Coming for you 2018 A post shared by Halle Berry (@halleberry) on Jan 4, 2018 at 11:47am PST
сите 14 | | | веќе видена

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот профил на Инстаграм објави фотографија која предизвика големо внимание. Ражнатовиќ со чаша во рацете, позираше во краток и проѕирен фустан. За само два часа, фотката собра преку 20.000 лајови и повеќе од 100-на позитивни коментари. Покрај пофалните зборови, фановите на Цеца го искористија моментот да и честитаат и Божиќ. Погледнете ја:
сите 18 | | | веќе видена

Холивудската актерка Тара Рид (42) важеше за една од најубавите актерки, но во зенитот на својата слава подлегна на неколку пластични зафати кои резултираа со лош резултат. Последниве години, светските медиуми известуваат дека ѕвездата на „Американска пита“ боледува и од анорексија. Папараците неодамна ја фотографираа на плажа, а на објавените фотографии актерката изгледа најлошо досега. Погледнете сами:
сите 2 | | | веќе видена

Веројатно сакајќи по стоти пат да ја испровоцира јавноста и повторно да се најде во центарот на вниманието, популарната американска старлета Ким Кардашијан објави фотографија на која гола, само по бели танга-гаќички лежи на кревет. Меѓутоа, фотографијата предизвика гнев кај голем број корисници на Инстаграм, кои ја „почестија“ со погрдни зборови, согласувајќи дека порнографските фотографии не и’ приличат на мајка на две малолетни деца. Што мислите вие? Rise & Grind A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Jan 5, 2018 at 7:55am PST
сите 10 | | | веќе видена

Фолк-пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ одлучија да почнат заеднички бизнис. Популарните сопружници заедно со уште еден партнер планираат да отворат клиника за вештачко оплодување, пренесуваат српските медиуми. Имено, Сека и Вељко, кои ги очекуваат резултатите од процедурата за вештачко оплодување што ја почнаа во декември, со помош на лекарите успеаја да го добијат 2-годишниот син Јаков на кој сега сакаат да му подарат братче или сестриче. Времето поминато во болницата ги инспирира и самите да почнат да се занимаваат со оваа проблематика со која се соочуваат голем број двојки денес. Апелирам до сите жени што имаат слични проблеми да се одлучат за вештачко оплодување. Најважно е да не губат време, затоа што за таа постапка многу се важни годините. Значи, драги мои, не чекајте, не размислувајте, не плашете се! Апсолутно е безболно, хормоните што им ги даваат на жените се минимална и не влијаат врз килограмите“, изјави пејачката неодамна.
сите 6 | | | веќе видена

Овие рецепти се доказ дека и посната храна може да биде вкусна и со нив сигурно ќе ја збогатите бадниковата трпеза. ЗАПЕЧЕНА ПОСНА САРМА Потребни состојки: 20 листа кисела зелка, 2 поголеми страка праз, 3 чешниња лук, 300 грами семе од сончоглед, 200 грама ориз, 2 моркови, сушен магданос, бибер, сол, црвен пипер, 200 мл масло Приготвување: Семето од сончоглед и пиперките потопете ги во топла вода и оставете ги да отстојат петнаесетина минути. Исчистете го празот, исечкајте го ситно и пропржете го, а потоа додадете ги претходно исцедените пиперки и сончогледот, како и оризот. Додајте исечкан лук, изрендан морков и зачини по вкус. Измешајте убаво и оставете да се олади. Потоа од смесата ставајте на листовите зелка и виткајте сарми. Наредете ги во сад за печење, прелијте со запршка од црвена пиперка и масло и печете поклопено околу два часа. ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО РИБЈО МЕСО Според рецепт од светогорските манастири Полнети пиперки не се прават често на Хиландар, бидејќи обично има многу гости, а подготовката бара ...
сите 93 | | | веќе видена

Бадник или Коледе се нарекува денот пред роденденот на Исус Христос (Божиќ), според христијанската традиција. Според Јулијанскиот календар по кој се раководи Македонската православна црква, Бадник паѓа на 6 јануари секоја година, а Божиќ на 7 јануари. Суштината на празникот е во радоста на христијаните пред големиот ден – Христовото раѓање. Истовремено, со овој ден завршуваат и Божиќните пости. Традиционално, Бадник се прославува кај сите христијани, но црквите кои го користат Грегоријанскиот календар го прославуваат на 24. декември. Кај сите христијански народи има низа обичаи за Бадник, осбоено поврзани со Бадниковата вечера. Зборот Бадник веројадно доаѓа од старомакедонскиот збор – да бидеш буден. Таа ноќ, како што запишал Шапкарев, „сите домашни луѓе не заспиваат туку преноќеваат будни, та од тоа се гледа дека таа ноќ е наречена: бадник – будник“. И многумина други истражувачи на овие обичаи сметаат дека името на овој ден доаѓа од бдеењето, будноста покрај обредниот оган. Историја Истражувачите сметаат ...
сите 18 | | | веќе видена

Почетокот на Новата Година во духот на празниците, Симона Попоска одлучи да го одбележи со нова фотосесија , честитајќи им ја на сите Новата Година и Божиќните празници, со надеж дека заедно можеме да создадеме подобро утре, подобра иднина, подобар свет. – Позади мене оставив една доста успешна година за мене, како на приватен така и на професионален план, која ќе ја паметам засекогаш.. „Возбудена сум што се појавувам во многу нов и кампањ и и нови соработки како во модата,козметиката. И музиката и модата се начини за изразување на себеси креативно, а и двете се многу лични работи – вели Симона. На музички план најавува дека со нејзиниот соработник Ерик подготвуваат сингл во малку поразличен и модерен стил досега. Фотосесијата ја изработија: Андреј Георгиевски, Фустани – Златко ЈЗЈ, Шминка – Бобан Тодоровски, Накит –Русевска Анита.
| | веќе видена

Верувале или не, ама има дел од најпознатите холивудски ѕвезди кои го слават православниот Божиќ на седми јануари. Некои од нив се родени во православни семејства, додека некои поради љубов преминале во православието. Погледнете кои ѕвезди се најдоа на оваа листа:
сите 9 | | | веќе видена

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ оваа година ќе прослави 30 години од својата кариера, а таа се присети кога во 1991 година направила пауза и решила да ги замени соработниците со кои соработувала до тогаш, коа ја создадоа „Цветак зановетак“ и многу други. И тогаш направив пауза во кариерата од година дена. Сакав да го променам тимот и сакав нешто поразично. Имав визија дека песните треба да бидат со некоја појака порака. Тогаш се појавија Марина и Фута. Се пронаоѓав во нивните песни. По кусо време откако го добив бројот на Марина и’ се јавив и така започна нашата соработка која трае многу години – раскажала Цеца. Таа исто така објасни и како е настаната песната „Кукавица“. Потоа работев една турнеја, каде што учествуваа многу од моите колеги. Беше од хуманитарен карактер, но и натпреварувачки. Караванот патуваше насекаде низ нашата земја, а мене ми требаше нова песна, иако албумот веќе ми беше излезен. Се двоумев што да снимам, дали балада или нешто побрзо. Фута кажа дека имал една песна, но дека многу ...
сите 17 | | | веќе видена

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ новата година ја почна со хуманитарна работа, а нејзината желба беше да им помогне на децата што боледуваат од малигни заболувања. Имено, таа плати 5.000 евра за лекување на децата. Nema lepšeg poklona za dobrog čoveka nego da pokloni detetu osmeh. Zajedno sa gradskim menadžerom Goranom Vesićem i Vesnom Stanojevic obradovali smo 36 mališana u sigurnoj kući. Da znaju da život može da bude lep i da neko misli na njih. ♥️ A post shared by CECA (@craznatovic_official) on Dec 30, 2017 at 12:46pm PST Откако Цеца на социјалните мрежи објави видеоснимка на која се гледа дека се вози со хеликоптер, настана хаос во Република Српска. Имено, опозицијата во Народното собрание на Република Српска побара од Владата итно да одговори дали е вистина дека владиниот хеликоптер во новогодишната ноќ ја довезол Светлана Ражнатовиќ во приватен ноќен клуб во Бања Лука. Пејачката откри што се крие зад спорната снимка. Јас не дојдов со хеликоптерот туку со својот автомобил. Бидејќи дел од средствара ...
сите 7 | | | веќе видена

Некогашниот топ-модел Синди Крафорд (51) ја раситни шестата деценија од животот, но се’ уште може да им парира во изгледот на значително помладите дами. Таа неодамна беше дел од фотосесија за чии потреби се трансформира во ретро-дама. Се менува се’: вашата кожа, коса, но и тело. Внимаван на себе, но свесна сум дека сум жена што има 51 година. Постојат мигови кога ми е тешко, а сигурна сум дека така се чувствуваат и сите мои ‘сестри според годините’ кои не се занимаваат со моделинг. Сакам да изгледам убаво на фотографиите, но знам дека тоа што можам да го понудам сега се разликува од она што го давав кога имав 25 години“, искрена е Синди.
сите 4 | | | веќе видена

Поп-пејачката Наташа Беквалац (38) е голем перфекционист и кај неа нема случајности. Таа на големо ја средува собара за својата втора ќеркичка, која треба да ја донесе на овој свет во почеток на март. Во уредување на ентериерот, најголема помош добива од својата постара ќерка Хана. Наташа и Лука се подготвени да платат поголема сума на пари за да ја средат собата на својата наследница. Прво посети еден салон за тапети, каде што избра ѕидовите да бидат во боја на пудра. Се’ уште размислуваат за креветчето. Им се допадна еден во бела боја, но и еден со шари, па се’ уште размислуваат. Во се’ учествува и Хана, која со нетрпение го очекува раѓањето на сестричката. Таа веќе избира облека за бебето, балони, кадифени играчки кои ќе ја пречекаат сестра и’ кога ќе излезе од породувалиштето“, открива извор близок на пејачката. Инаку, од моментот кога дозна дека е бремена, Наташа не ја симнува насмевката од лицето. Во јавноста не сака да зборува многу за бременоста, но во една пригода откри како се чувствува: Никогаш не ...
| | веќе видена

Изминативе месеци, популарната пејачка Ана Николиќ (39) ги доживеа најсреќните мигови во својот живот бидејќи се реализира како мајка, но и мигови на голема болка кога и’ пропадна бракот. Откако ја роди ќеркичката Тара во почеток на август, нејзиниот однос со сопругот, музичарот Стефан Ѓуриќ Раста (28) западна во голема криза, па во ноември одлучија да му стават крај на заедничкиот живот со споразумен развод на бракот. Пејачката јавно призна дека разводот е нејзиниот најголем животен пораз и дека и’ е многу тешко што тој исход е единственото коректно решение. Во тешките мигови, утеха пронајде во својата ќерка, но и во работата, подготвувајќи го новиот албум. Малата Тара, која ја сакам, гушкам и бакнувам секој ден, е мојот извор на храброст и на сила, моја смисла на животот, двигател и утеха. Обврските околу неа се главна причина за моето бавно симнување на вишокот килограми“, смеејќи се признава Ана, додавајќи дека бескрајно ужива во напорните обврски на мајка. Самата се изненадив со каква леснотија влегов ...
сите 5 | | | веќе видена

Лејди Гага во 2018. година влезе разголена, барем ако се земе в предвид дека на фановите им ја честиташе Нова година во танга. Ако се сумираат работите, Новата година за пејачката започнала одлично. Веројатно имала многу добра причина на својот профил на Инстаграм да објави фотка на која во преден план е голиот задник. – Среќна Нова година. За среќа, здравје, љубов и за едноставност на преубавата незаборавна природа, за животот – напишала Гага. Фотографиајта може да ја погледнете ТУКА
сите 2 | | | веќе видена

Победникот од минатогодишниот музички натпревар „ Ѕвездите на Гранд “, охриѓанецот Ристе Ристески ја објави својата прва авторска песна, за која сними и видеоспот. Нумерата носи наслов „ Добро јутро тајно “, позади која како автор се потпишува хитмејкерот Бане Опачиќ . Спотот го изработи познатиот режисер Дејан Јовески. Погледнете: 
сите 9 | | | веќе видена

Откако ја прославија Новата година, за поранешната водителка и нејзиното момче Виктор, дојде уште еден важен ден за славење – неговиот роденден. Мелита како што е редот, деновиве на социјалните мрежи покажа како го украсила домот, а за приложеното доби коментари дека изгледа како од бајка. Celebration❤ A post shared by MELITA ♏ (@melitameli) on Jan 3, 2018 at 4:42pm PST Па така, водителката нарачала торта, шампањско, ги запалила свеќите и му го честиташе роденденот на Виктор.
сите 3 | | | веќе видена

Ви ги претставуваме м ust have парчињата за првиот месец од годината. Започнете ја новата година со луксузен и смел стил. Претставете се во неа во вистинско светло и не двоумете се за секоја пригода да изберете нешто во што ќе се чувствувате удобно и ќе изгледате безвременски. Издвојте се од толпата луѓе… Претставете го своето ново „јас“ и уживајте во сите нови моменти. Ова се шесте парчиња облека што задолжително мора да ги поседувате во јануари: 1 02 03 04 05 06 Текст: А. Велјановска
сите 9 | | | веќе видена

Состојки: 4 поголеми скуши 4 чешни лук 1/2 китка магдонос 1 лимон 1/2 лажичка сечкан рузмарин 3 дл маслиново масло 2 дл бело вино мешавина од зачини, бибер Начин на приготвување: 1. Скушите се чистат и им се сечат главите. Потоа се сечат на половина надолжно и се вади средишната коска. 2. Лукот се сече на трклаца, а магдоносот ситно се сечка. 3. Во соодветен сад се мешаат сокот од лимон, маслиново масло, бело вино, магдонос, рузмарин, лук и зачини по желба. 4. Во приготвената маринада се потопуваат филетите скуша и се оставаат да отстојат во фрижидер најмалку 120 минути. 5. Потоа филетите се цедат од маринадата и се нанижуваат на стапчиња за ражничи. 6. Се редат на скарата и се печат додека не поруменат од двете страни.
сите 58 | | | веќе видена

Овен Нема место за паника, ќе успеете да ги решите сите проблеми. Добрите односи со соработниците се исклучително важни за проектите, бидејќи сами ништо нема да постигнете. Се чувствувате одлично во друштво на некоја Риба, па затоа поминете повеќе време заедно. Бик Не сте осамени, имате на кого да се потпрете и се обидувате да најдете најдобар можен начин да се вклучите во работата која за вас може да биде многу профитабилна. Имате проблем со некои Близнаци и не можете да најдете заеднички јазик со некоја Водолија. Трпението ќе ви биде повеќе од потребно. Близнаци Некој проблем од минатото ќе започне да ви ја разнишува сегашноста која едвај ја одржувате во нормално ниво. Можно е вашиот партнер да ве напушти поради ветените нешта кои никогаш не ги направивте. Имате проблем и со пријателите кои ве сметаат за несериозни. Некоја Девица ќе ви понуди помош, прифатете ја веднаш. Рак Некои пријатели ќе ве повикаат на заедничко патување, а вие ќе се двоумите. Не се откажувајте од можностите кои ви се нудат, можно е ...
сите 67 | | | веќе видена

next