ТВ Нова

Потребно е да се изгради национален консензус за името, а многу од тие елементи на национален консензус во моментов не се јасни, порача денеска шефот на ...
сите 33 | | | веќе видена

Ќе воспоставиме целосен регистар и јавно ќе го објавиме вкупниот број на постојани и привремено вработени лица во јавниот сектор. Регистарот ќе биде јавно ...
сите 29 | | | веќе видена

Менување на Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер, но и работа на активна транспарентност и негова примена, побараа медиумската заедница ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска изјави дека нема да има отпуштања во јавната администрација, а вработување ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Унгарскиот министер за надворешни работи и за трговија Петер Сијарто во интевју за МИА нагласи дека неговата земја ќе ја поддржува Македонија на патот на ...
сите 11 | | | веќе видена

За прв пат по подолго време со реакција се јави организацијата „Протестирам“ која беше најгласна за време на „Шарената револуција“ и протестите против ...
сите 9 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека притворот за уставобранителите мора да биде прекинат, а политички монтираното обвинение за тероризам да биде повлечено. Мора да ...
сите 266 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, коментирајќи ги последните случувања во разговорите меѓу Скопје и Атина, изјави дека неговата партија Независни ...
сите 123 | | | веќе видена

На судењето за „Траекторија“ имаше еден фрапантен момент каде што самата обвинителка кажа дека разговорите има можност да бидат манипулирани и контаминирани, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Унгарија работат десетици илјади, кои што функционираат без никакви пречки или ограничувања. Неодамна усвоивме закон, кој се однесува на невладините кои се ...
сите 49 | | | веќе видена

Доктор Мими Кимовска Христова, педијaтар и мајките на децата што бараат зимскиот распуст предвреме да започне поради загадувањето на воздухот ќе дебатираат ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров денеска не сакаше да ја коментира изјавата на бугарската потпретседателка Илијана Јотова дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Запрашан дали смета дека изјавата на бугарската потпретседателка Илијана Јотова дека е во духот на добрососедството за тоа дека 70.000 Македонци кои добиле ...
сите 18 | | | веќе видена

next