ТВ Нова

Парното ќе поскапи за околу 30% поради зголемувањето на цените на нафтата и гасот. Според надлежните во фирмата која го снабдува Скопје со топлинска енергија, ...
сите 62 | | | веќе видена

Присуството во Собрание не значи дека сум ја напуштил коалицијата „За подобра Македонија”, напиша на Фејсбук пратеникот Панчо Минов. Тој е член на партијата ...
сите 17 | | | веќе видена

Од име име и од името на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација-Демократска Партија за Македонско Национално Единство, од името на сите наши ...
сите 55 | | | веќе видена

Општина Центар во Буџетот за 2018 година предвидува 490.000 евра за Кошаркарскиот клуб Работнички, додека под ставката за животна средина која се однесува на ...
сите 72 | | | веќе видена

Два хеликоптери на МВР минатиот месец биле однесени во Србија каде биле демонтирани и однесени во сервис во Русија, велат од МВР за Тв Нова откако во српските ...
сите 9 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека дежурен јавен обвинител заедно со увидна екипа на Министерството за внатрешни работи врши увид на местото ...
сите 86 | | | веќе видена

За се во врска со било какви забелешки и за евентуални предлози за промени на веќе изгласаната одлука може да се одлучува само ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, кој ќе има ...
сите 423 | | | веќе видена

Судот во Солун до петок треба да ја соопшти одлуката дали Горан Грујевски и Никола Бошкоски ќе бидат екстрадирани во Македонија. Поранешниот претседател на ...
сите 88 | | | веќе видена

Според амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар 60-годишнината на договорите од Рим има две значења – првото дека е почеток на она што е ЕУ сега и ...
сите 47 | | | веќе видена

Венко Филипче е потврден кандидат за министер за здравство, а се чекаат останатите коалициски партнери да ги достават нивните предлози за останатите испразнети ...
сите 366 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Комисијата за заштита од дискриминација, Александар Даштевски, како експерт на предлог на адвокатите на Горан Грујевски и Никола ...
сите 109 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос за време на владеењето на Костас Караманлис, кој беше премиер на Грција од 2004 до 2009 година, два пати прифати ...
сите 114 | | | веќе видена

Словенечката и хрватската полиција во соработка со Еуропол разбија меѓународна криминална група која места фудбалски натпревари, пренесува Ал Џезеира. Тие се ...
сите 3 | | | веќе видена

Република Македонија е единствена земја во Европа, каде во 21 век има политички затвореници. Се конструираат обвиненија, се монтираат цели случаи, се со цел ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница го разгледа и утврди Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република ...
сите 55 | | | веќе видена

next