ТВ Нова

Алијанса за Албанците , сепак останува во Владата.Околу четири часа траеше состанок на Централното собрание во Гостивар, по кој Зијадин Села изјави дека не се ...
сите 246 | | | веќе видена

СДС седум месеци работи спротивно на интересите на граѓаните на Република Македонија. СДС ветуваше реформи, а донесе деструкција.Реформите кои ги најавуваше ...
сите 165 | | | веќе видена

Европската народна партија (ЕПП) на својот официјален „Твитер“ профил му го честиташе изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Честитки ...
сите 311 | | | веќе видена

Деновиве во Грција најгласни противници на државниот врв во врска со преговорите за името се Дора Бакојани и Кирјакос Мицотакис.Станува збор за брат и сестра ...
сите 137 | | | веќе видена

Новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е млад, перспективен кадар на партијата. Неговото досегашно богато работно искуство е надополнето со преку ...
сите 365 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците денеска ќе одлучува дали и натаму ќе остане дел од власта или пак оди во опозиција.Ваквиот развој на настаните се наметна откако веќе е ...
сите 221 | | | веќе видена

Руските комичари Алексеј Столјаров и Владимир Кузњецов ја насамарија амбасадорката на САД во Обединетите нации, Ники Хејли.Тие дошле до нејзиниот број , ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонија мора да оди напред. Корупцијата, политичките притисоци, политичката одмазда мора да стане минато, изјави новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 286 | | | веќе видена

Oперската пејачка Ана Дурловски, сопруга на притворениот Игор Дурловски, светски познатиот оперски пејач, се пожали за време на неодамнешните гостински настапи ...
сите 118 | | | веќе видена

Атина и Скопје имаат одлична можност да го решат прашањето за името во 2018 година. Лидерството и добрата волја од владите на двете земји се охрабрувачки, ...
сите 20 | | | веќе видена

Всушност причината за спроведената операција за промена на владата, е токму тоа, отпорот на ВМРО-ДПМНЕ кон налетите за промена на името и идентитот по терк на ...
сите 15 | | | веќе видена

Ќе завршам со извинување до сите Вас во партијата и до сите граѓани за сите ненамерно сторени грешки, независно дали биле кон поединци или биле дел од ...
сите 63 | | | веќе видена

Ќе останат да ми ѕунат засекогаш зборовите на едни странски врвни експерти во политички кампањи кои ни помагаа во последната изборна кампања, и кои ден по ...
сите 51 | | | веќе видена

Не постои јазик во Европа што е прогласен за службен на државно рамниште, а да се зборува или да се учи произволно, по волја, вели академик Катица Ќулавкова ...
сите 224 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека предлозите за испразнетите министерски места се испратени до Собранието на Република Македонија и оти предлогот на Алијансата ...
сите 277 | | | веќе видена

Во Домот на културата во Валандово денеска од 11 часот ќе продолжи со работа 16. Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ на кој што се очекува да биде избран новиот претседател ...
сите 346 | | | веќе видена

139 луѓе годинава го загубиле животот во сообраќајна несреќа. На територијата на Македонија регистрирани се 7.330 сообраќајки, од кои 122 биле со смртни ...
сите 71 | | | веќе видена

next