ТВ Нова

Министерот за надворешни работи на Србија се пожали дека во Европската унија трпат критики што го користат уставното име кога и се обраќаат на Република ...
сите 19 | | | веќе видена

Ослободување од работни обврски на бремените жени, лицата постари од 60 години, како и лицата со хронична астма, прележан миокарден инфаркт или мозочен удар, ...
сите 202 | | | веќе видена

Во првата половина од следната година се очекува првите штитеници од Демир Капија, со кои се работи во претходните четири месеци, да ја напуштат оваа ...
сите 58 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за новогодишните празници ќе оди во Грција на покана на солунскиот градоначалник Јанис Бутарис, потврди владиниот портпарол Миле ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработени во три државни инспекторати скоро три месеци не можат да земат плата зашто нивните директори, кои се единствени овластени потписници станаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската дијаспора реагира на изјавата на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека за него се прифатливи додавките „северна”, „горна” и „нова” за името на ...
сите 51 | | | веќе видена

Изминуваат веќе 30 дена од неправедното притворање на невини луѓе, само заради политичка одмазда. Денес правосудните органи имаат можност да ја исправат ...
сите 154 | | | веќе видена

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан оцени дека 2025 година, како датум за евентуален прием на одделни кандидати од Балканот во ...
сите 39 | | | веќе видена

Светиот архиерејски синод на Македонската правосалвна црква-Охридска архиепископија го прифати извештајот за почнатите разговори на црковните комисии на МПЦ и ...
сите 25 | | | веќе видена

Инцидентите во македонското Собрание, на 27 април годинава, земаа една невина човечка жртва. Нероденото бебе на 37 годишната Елена Доцевска Божиновска, која ...
сите 27 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба во Владата со премиерот Зоран Заев. Како што истакна по средбата, разговарале за неколку теми и ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Заев за прв пат денеска ја спомена можноста да се организираат предвремени избори. Тој објаснува дека Владата ќе постои се додека има мнозинство во ...
сите 235 | | | веќе видена

Празниците наближуваат, џебовите се празнат. Еуфоријата е најприсутна низ скопскиот плоштад и трговските центри кои се преполни. Се купува храна, облека и ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е обвинет во предметот на СЈО „Тракторија“ денеска задоцни на судење, односно дојде во судот 15-тина минути откако ...
сите 51 | | | веќе видена

next