ТВ Нова

Не постои никаква правна аргументација уметници, оперски пејачи, актери, режисери, архитекти, доктори, полициски службеници, пратеници и останатите неправедно ...
сите 244 | | | веќе видена

Руските војници ќе добијат опрема со која едноставно ќе бидат непобедливи.Во новиот ситем наречен „Воин“ ќе биде вграден интегриран екзоскелет, микроробот и ...
сите 2 | | | веќе видена

Од утре се укинува бесплатниот превоз во јавниот превозМерката беше воведена вчера поради загаденост во изминатите два дена. Само што стапија мерките на сила ...
сите 147 | | | веќе видена

Оваа Влада се што затекна како можен криминал го процесуираше до Обвинителството. По мои информации се работи за десетици и десетици потентцијални предмети за ...
сите 60 | | | веќе видена

Акцијата ,,Биди DELL (дел) од хуман проект” успешно ги обедини купувачите, партнерите и општествено – одговорните залагања на компанијата ИТД Дистрибуција во ...
сите 11 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека не работи по ничии диктат и дека сегашната опозиција додека била на власт била толку зависна од амбасадорите ...
сите 9 | | | веќе видена

Притворените наместо да бидат ослободени и да бидат со своите семејства тие добија продолжување на притворот, вели Влатко Ѓорчев.Тој беше гостин во вестите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, испрати честитка до новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Честитки за Вашиот избор за Претседател на ...
сите 128 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ja одржи 29. седница на чиј дневен ред се пратенички прашања на кои треба да одговараат владините ...
сите 128 | | | веќе видена

Кривичниот суд повторно се стави во функција на неправдата. Судот продолжи решенија за притвор на неаргументирани барања на ОЈО за случај кој е целосно ...
сите 255 | | | веќе видена

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, кој е и лидер на АНЕЛ, главниот коалициски партнер во владата на Алексис Ципрас, денеска го повтори својот став дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 денеска им го продолжи притворот на 29 лица во врска со настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. ...
сите 114 | | | веќе видена

next