ТВ Нова

Македонија во 2018 година да биде 30-та земја членка на НАТО, да добие чиста препорака за почеток на предпристапни преговори со ЕУ, да биде пријател со сите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонија нема да биде демократска земја се додека се притвараат луѓе само заради тоа што имале храброст гласно да го кажат своето мислење и јавно да се ...
сите 107 | | | веќе видена

Оваа година видовме дека се наруши принципот “победник со победник“, кој што тие ментори сега и се ментори на оваа влада инсистираа во 2008 година да се ...
сите 18 | | | веќе видена

По последното зголемување на цената на дизелот оваа недела на 25 декември, од 1 јануари таа се зголемува за 3,5 денари поради воведувањето на повисоката акциза ...
сите 49 | | | веќе видена

Четири работнички во една штипска текстилна конфекција работеле 13 години со полно работно време, а поранешниот нивен работодавач придонесите кон Фондот за ...
сите 27 | | | веќе видена

Решавањето на прашањето со името, законот за јазици и односите помеѓу парламентарните политички партии на Албанците во Македонија, беа главни теми на денешната ...
сите 44 | | | веќе видена

Полицијата при приведувањето на пратениците на 28 ноември 2017 година во врска со настаните во Собранието од 27 април постапувала врз основа на наредба ...
сите 36 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје на Твитер излезе со шеговит коментар алудирајќи на изјавите на САД и на некои македонски политичари дека во Македонија има руско ...
сите 11 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека вицепремиерското место за реформи ќе го чува за Алијансата за Албанците, а испразнетите места на замениците-министри ...
сите 24 | | | веќе видена

Заменик претседателот на грчката десночарска партија Независни Грци, Панајотис Сгуридис, помалиот коалициски партнер во владата на премиерот Алексис Ципрас, ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и Комората на извршители на Македонија денеска потпишаа меморандум со кој извршителите се обврзуваат да не ги ...
сите 49 | | | веќе видена

Со излегувањето на Алијансата на Албанците од Коалицијата, Владата го изгуби моралот, нагласи Зијадин Села во емисијата„Топ тема“ на Телевизија „Телма“. Според ...
сите 40 | | | веќе видена

next