ТВ Нова

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов очекува на претстојниот самит на НАТО конечно Македонија да стане членка на Алијансата, а Грција да покаже ...
сите 28 | | | веќе видена

Бугарија презема за првпат шестмесечно претседавање со Европската унија. Се очекува фокусот на бугарското претседателство да биде врз политиката за миграциска ...
сите 113 | | | веќе видена

Новата година е пред нас и сите влегуваме со различни очекувања.Пари, љубов, поквалитетен живот… иако сево ова најмногу зависи од нас, сепак ова е Балкан и ...
сите 69 | | | веќе видена

Скромно како никогаш досега Македонија ја пречека Новата 2018 година. Предновогодишната атмосфера која речиси и да не се почуствува се преслика и на самата ...
сите 34 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети упати честитка до сите граѓани по повод Нова година. – Имам посебна чест да ви честитам на сите вас и ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со куса честитка објавена на својата Фејсбук страница им ја честиташе Новата година на ...
сите 171 | | | веќе видена

За потребата да се најде решение на спорот со името, како доказ во пракса дека постои волја од македонска страна, говори поранешниот премиер на Грција, Јоргос ...
сите 556 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов испрати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод Нова година. Честитката ја пренесуваме во ...
сите 19 | | | веќе видена

Данците кршат чинии! И тоа пред својата куќа. Старите чинии се чуваат цела година и на полноќ се фрлаат пред влезната врата на пријателите. Колку повеќе чинии ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа со автомобил, преку граничниот премин Богородица, пристигна во Солун. Во рамките на неговата приватна посета, по покана ...
сите 34 | | | веќе видена

Грчките медиуми не престануваат да откриваат какви предлози доаѓаат во спорот за името. Сега тврдат дека на маса е предлогот „Македонска Република Скопје“, ...
сите 126 | | | веќе видена

Статистиката покажува дека просечно еден граѓанин во Македонија јаде 70 килограми леб, 29,9 килограми компир, девет килограми пилешко месо, 7,3 килограми ...
сите 11 | | | веќе видена

Мора да се стави крај на политичкиот притисок и одмаздата, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето предновогодишно обраќање до граѓаните. ...
сите 188 | | | веќе видена

Чекори кон заемно прифатлив договор, промена на името на аеродромот во Скопје, отстранување на спомениците што алудираат на иредентизам, јавна изјава за ...
сите 461 | | | веќе видена

next