ТВ Нова

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес на МРТ одговара на прашањата на новинарите. Тој потенцира дека негова цел е тој и партијата да му служат ...
сите 380 | | | веќе видена

На 27-ми април можеше да биде поинаку ако имаше разум кај пратениците на СДСМ, ДУИ и сите оние кои го поддржаа тој насилнички гест кога господинот Талат Џафери ...
сите 66 | | | веќе видена

Мешањето на државата и партијата на изминатите организирани локални избори во Македонија допринесоа да до одредена мера имаме сериозно нарушување на ...
сите 156 | | | веќе видена

Анализа на новинарот на Тв Нова, Даниел Василев за поранешни невладини активисти сега вработени во јавниот сектор.Точната бројка не се знае и ќе биде позната ...
сите 3 | | | веќе видена

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан заедно со Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, до ...
сите 173 | | | веќе видена

Грчкиот државен врв на чело со премиерот Алексис Ципрас,шефот на дипломатијата Коѕијас и министерот за одбрана Каменос денеска во Атина одржуваат средба ...
сите 171 | | | веќе видена

Одлуката на Бугарската православна црква да се ангажира за застапување пред помесните православни цркви за воспоставување на канонскиот статус на Македонската ...
сите 61 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека вистината за политички притворените уметници се пробива надвор од границите на Република Македонија. -Нивни колеги се повеќе се ...
сите 95 | | | веќе видена

По четири рочишта, од кои две одложени, а во кои беа сослушани двајца сведоци, Горан Грујевски и Никола Бошковски утре ќе ја слушнат одлуката на Советот на ...
сите 114 | | | веќе видена

Озогласениот крвник на „Исламската држава“, Абу Омер, познат како Белобрад е уапсен е во Ирак. Тој е уапсен откако бил издаден од страна на локалните ...
сите 2 | | | веќе видена

По осум месеци, Јавното обвинителство конечно го соопшти ставот кој срамежливо го најавуваше-дека го затвора случајот со докторката Јелка Спасовска-Масин како ...
сите 21 | | | веќе видена

next