Кога ќе го удрат онаму каде што најмногу го боли, мирниот професор Вил сака правда. Во потрагата по неа тој прифаќа необична нагодба… Режија: Роџер Доналдсон; ...
сите 2 | | | веќе видена

Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и ...
сите 4 | | | веќе видена

Врнежите од снег и падот на температурите што ја зафати Македонија нема да предизивкаат позначителни оштетувања кај земјоделските култури, вели Анѓелко ...
сите 24 | | | веќе видена

Писателот на вестерн романи веќе нема инспирација и лето во колиба покрај волшебно езеро звучи како одлична идеја, особено откако ќе се спријатели со самохрана ...
сите 4 | | | веќе видена

Група на ладнокрвни полицајци од Лос Анџелес се впушта во војна со суровиот владар на подземјето, ризикувајќи ги своите животи до последен здив… Режија: Рубен ...
сите 5 | | | веќе видена

Американските избирачи имаат голем број прашања за евентуалната улога на „Кембриџ Аналитика“, компанија за обработка на податоци со седиште во Лондон, при ...
сите 18 | | | веќе видена

Од тешкото детство во Бразил, растење во сиромаштија, љубовта кон фудбалот до Светското првенство во 1958, кога како седумнаесетгодишен тинејџер ќе стане ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели изјави синоќа дека „нема можност за промена на границите во регионот“, но дека „најмногу би сакал кога на ...
сите 11 | | | веќе видена

На Дејл, Курт и Ник им е смачено од шефови и одлучуваат да започнат свој сопствен бизнис, но работите не одат баш по планот бидејќи новиот инвеститор има други ...
сите 7 | | | веќе видена

Пензионираниот полицаец Роланд има задача која не може да ја одбие бидејќи мора да ја заштити и спаси ќерката на пријателот од моќни криминалци… Режија: Кеони ...
сите 9 | | | веќе видена

Скандалот со Кембриџ Aналитика и незаконското прибирање податоци и профилирање на околу 50 милиони корисници на Фејсбук во корист на изборната кампања на Трамп ...
сите 123 | | | веќе видена

Владата веќе определила каде ќе ги ангажира над 1.600 вработени по Рамковниот договор, кои се уште седат дома, но за нивните плати од буџетот месечно се трошат ...
сите 26 | | | веќе видена

Разликата во трошењето меѓу функционерите на оваа влада во првите 6 месеци од стапување на функцијата, во однос на функционерите на претходната по превземањето ...
сите 79 | | | веќе видена

next