Врховниот суд уште не ги објавува одлуките дали ќе ги прифати жалбите на осомничените за 27-ми април и ќе им го укине притворот, иако законскиот рок за ...
сите 232 | | | веќе видена

Ако Независни Грци не гласаат за договорот за името на северниот сосед, Грција треба да оди на избори, вели портпаролот на ПАСОК, Павлос Христидис во утринска ...
сите 393 | | | веќе видена

Франција одблиску го следи сето она што се случува во Македонија и ја охрабруваме да продолжи со спроведување на реформите, но и да го подобри функционирањето ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата објави дека вчера попладне со нож во нога е прободено 16-годишно момче на улицата Анастас Митрев, во населбата Мичурин. -Околу 15.30 часот, додека ...
сите 3 | | | веќе видена

Се бележи намалување на вкупниот број пациенти болни од туберкулоза во последните десет години. Статистичките податоци покажуваат дека Македонија спаѓа во ...
сите 9 | | | веќе видена

Разочаран и посрамен, со овие два збора народниот правобранител Иџет Мемети ја коментира одлуката за преквалификација на обвинителството за случајот Алмир, од ...
сите 7 | | | веќе видена

Џабе дојдовте или со зборови на управата – „Дежурствата викендот ќе се прават во поликлиника Бит пазар“. Како доаѓаа така и си заминуваа пациентите на ...
сите 14 | | | веќе видена

Чесно решение, од грчка страна и одржливо решение со достоинствена дистинкција, од македонска, е она што се посакува да го содржи решението во спорот околу ...
сите 370 | | | веќе видена

Треба да најдеме решение кое нема да понижи никого и ќе ги отвори вратите на иднината, изјави македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на ...
сите 90 | | | веќе видена

Во пресрет на вечерашните разговори во Брисел меѓу претседателите Александар Вучиќ и Хашим Тачи, медиумите пишуваат за очекувањата од дијалогот меѓу Белград и ...
сите 344 | | | веќе видена

next