Целосната снимка за „Поткуп“ нема да биде пуштена на денешното рочиште, одлучи Кривичниот суд по барање на Основното јавно обвинителство. Причина за ова барање ...
сите 98 | | | веќе видена

Македонските граѓани во просек зеле 1.275 денари повисока плата за изминатата година. Државниот завод за статистика соопшти, а министерот за финансии Драган ...
сите 59 | | | веќе видена

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас го брифирал премиерот Алексис Ципрас околу посетата на Македонија и разговорите кои минале во добра клима ...
сите 23 | | | веќе видена

МВР тапка во место и не превзема ништо освен празни муабети да ги подобри условите на македонскиот полицаец, констатираше денеска на прес-конференција ...
сите 25 | | | веќе видена

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против поранешниот шеф на кабинет на директорот во Дирекцијата за заштита и спасување Скопје. ...
сите 16 | | | веќе видена

Возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на отворањето на новата сезона во формула еден шамионатот традиционално со утрешната трка за ...
сите 34 | | | веќе видена

Милиони луѓе ширум светот преку симболично исклучување на осветлувањето ќе испратат порака за спас на планетата Земја, заеднички да ги промениме климатските ...
сите 27 | | | веќе видена

next