Косовскиот премиер во заминување Рамуш Харадинај, пред да отпатува за Хаг, каде утре треба да даде интервју пред Специјалниот суд за воени злосторства, порача ...
сите 190 | | | веќе видена

Борис Џонсон е избран за лидер на британската владејачка Конзервативна партија и воедно ќе ја наследи Тереза Меј на премиерската функција. Џонсон утре би ...
сите 378 | | | веќе видена

„Од моментот на мојот избор за СЈО мојот професионална биогрифија приватниот живот се цел на обиди на препукувања и политички инволвирања“ рече Катица Јанева, ...
сите 172 | | | веќе видена

Во просториите на СЈО, обвинителката во оставка Катица Јанева во 13 часот ќе одржи прес- конференција. Прес- конференцијаја ќе можете да ја следите на ...
сите 285 | | | веќе видена

„Борбата пртив организираниот криминал не познава граници, што не упатува на заедничка акција. Мигрантската криза со која се соочија нашите држави во ...
сите 58 | | | веќе видена

Предлог-законот за ЈО се уште не е пристигнат во Собранието, но доколку биде доставен во текот на денешниот ден или утре, собраниска седница ќе може да се ...
сите 57 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, денеска се појави во просториите на СЈО. Голем број новинарски екипи се пред влезот на Специјалното ...
сите 193 | | | веќе видена

Околу 160.000 членови на британската владеачка Конзервативна партија вчера попладне го завршија гласањето за нов лидер на партијата, кој воедно и ќе ја наследи ...
сите 369 | | | веќе видена

Процесот на интеграција во ЕУ како алатка за притисок и поддршка за брендот „Македонија“ се двете точки на кои ќе се фокусира грчката Влада за да ги ублажи ...
сите 103 | | | веќе видена

Нема доволно пари, нема доволно персонал, нема добра храна и соодветна лекарска грижа, но нема ниту тортура, ова се заклучоците на анкетната собраниска ...
сите 17 | | | веќе видена

next