Австрија е земја која е многу ангажирана и има голем интерес Балканот да оди напред, и е традиционален поддржувач на европските перспективи на регионот, изјави ...
сите 39 | | | веќе видена

Транспарентноста, отчетноста и ефективноста што беа предмет на мониторинг на работата на Судскиот совет на РМ не се на задоволително ниво, иако во подоцнежниот ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, во рамки на меѓународната конференција на тема „ИТ Хаб конект 2018 – иновации, ...
сите 26 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Битола Владимир ...
сите 21 | | | веќе видена

Убиството на словачкиот истражувачки новинар Јан Куциак и неговата девојка минатиот месец најверојатно било нарачано, изјави неименуван обвинител во ...
сите 9 | | | веќе видена

Ние на кој било начин ќе ја спречиме употреба на терминот Македонија во името на Скопје, ова е јасно, вели лидерот на Независни Грци, партијата коалиционен ...
сите 405 | | | веќе видена

next