Телефони

Марк Цукерберг вети дека Facebook ќе го претвори во платформа што ќе биде погрижлива за приватниот живот на корисниците. Социјалната мрежа мора да ја почитува ...
сите 7 | | | веќе видена

Извршниот оперативен директор на Apple, Џеф Вилијамс, вели дека Apple не сака да биде елитистичка компанија и објаснува во што грешат аналитичарите кога ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Мобилната апликација Viber стартуваше со нова софтверска надградба која ќе овозможи користење на Dark Mode. Надградбата со Dark Mode за Viber доаѓа кратко по ...
сите 6 | | | веќе видена

next