Телефони

Овој модел е еден од добрите адути на Samsung во средната категорија на смартфони, кој се одликува со голем дисплеј, двојна задна камера и издржлива батерија. ...
сите 20 | | | веќе видена

Гледањето на спецификациите и нивното разбирање понекогаш може да бидат потполно различни нешта, а многу често се случува и најдобрите спецификации понекогаш ...
сите 2 | | | веќе видена

Дроновите се повеќе се употребуваат за достава и други опасни професии што човекот ги извршува моментално. Дронот за бизнисите е многу поисплатлив, брз и ...
сите 7 | | | веќе видена

Ендру Мур, главниот задолжен за вештачка интелигенција во Google Cloud одделот, смета дека „вештачката интелигенција моментално е многу, многу глупава“. ...
сите 4 | | | веќе видена

next