Телефони

Вештачката интелигенција, софтверите, роботите и автоматизацијата се најчестите зборови во светот на технологијата што се почесто ги слушаме. Роботите веќе ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Доналд Трамп, претседателот на САД, им се закани на автомобилските прозиводители од Европа, дека ќе воведе царини за нивното производство. BMW и Audi ...
сите 18 | | | веќе видена

Алжирската влада одлучила да стави крај на мамењето на средношколските испити на необичен начин - го блокирала цел пристап кон интернетот во целата држава. ...
сите 2 | | | веќе видена

next