Спортски

Се погласи се шпекулациите дека Реал Мадрид е силно заинтересиран за Мбапе и дека „кралевите“ се спремни да го соборат светскиот трансфер рекорд за неговиот ...
сите 74 | | | веќе видена

Навивачката група Шкупи се огласи по повод скандалот во МНТ и тие тврдат дека ниту дивееле, ниту кршеле мебел… Јавноста бурно реагираше на однесувањето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Доаѓањето на Маурицио Сари во Јувентус многу му одговараше на аргентинскиот напаѓач Паоло Дибала кој во текот на летото беше пред заминување од клубот, сепак ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис спрема драконска казна за играчите, а медиумите најавуваат дека вкупната казна може да изнесува до 2,5 милиони ...
сите 71 | | | веќе видена

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека една од ѕвездите на неговиот тим – Вирџил ван Дајк, треба да ја освои „Златната топка“ оваа година. Наградата ќе ...
сите 131 | | | веќе видена

next