Спортски

Жозе Мурињо утре (20:30 часот) за прв пат како тренер ќе се врати на „Олд Трафорд“ по отказот кој го доби во декември минатата година. Неговиот Тотенхем ќе се ...
сите 73 | | | веќе видена

Лионел Меси вчера во Париз ја освои шестата Златна топка, а зад себе ги остави Вирџил Ван Дајк и Кристиано Роналдо. Меси е единствениот фудбалер во историјата ...
сите 91 | | | веќе видена

Маурисио Покетино истакна дека е отворен да ги слушне понудите и сака што побрзо да се врати на кормилото на некој европски клуб. После пет и пол години на ...
сите 203 | | | веќе видена

Македонските селекции до 17 и до 19 години ги дознаа противниците за следните квалификации во 2020 година. Репрезентацијата до 19 години ќе се бори за пласман ...
сите 23 | | | веќе видена

По нерешените исходи на последните две средби со Шефилд Јунајтед и со Астон Вила, Манчестер Јунајтед ќе го пречека Тотенхем предводен од Жозе Мурињо. „Црвените ...
сите 173 | | | веќе видена

Вирџил Ван Дајк се огласи на социјалните медиуми по нападите од целата фудбалска јавност која почна да го суди попради коментарот за Кристиано Роналдо. ...
сите 116 | | | веќе видена

Лионел Меси вчера во Париз ја освои шестата Златна топка и стана единствениот фудбалер во историјата на кого му успеало такво нешто. Аргентинецот до вчера ...
сите 57 | | | веќе видена

next