Sport Kiks

Треба да си талент за вакво нешто, да си постигнеш автогол и тоа со пета. Тоа и успеа на Аргентина синоќа на првиот натпревар од Копа Америка. После ова сигурно Евер Банега е најомразениот во цела Аргентина. По 0:0 во првото полувреме, само три минути поминаа во второто кога при корнер Едивалдо Рохас Ермоса ја упати топката накај голот, а таму ја пречека Евер Банега кој исто така со пета ја удри забивајќи ја во својот гол. Што ли само сакаше да направи, само тој знае. Сепак Аргентина израмни и тоа со прекрасниот гол на Кун Агуеро, кога со волеј удар биеше неодбранливо. И неговиот гол е на видеото, следува по автоголот со пета кој сепак му е препишан на Едивалдо.
сите 12 | | | веќе видена

Ви ја претставуваме официјалната химна на Копа Америка 2011 која започнува вечерва. Аргентина е домаќин на 43тото издание на Копа Америка. Официјалната химна на ова првенство се вика “Creo en América“ или на нашки “Верувам во Америка“ и е отпеана од популарниот аргентински пејач Диего Торес. Нормално, песната е на шпански и тоа на риоплатенезе дијалектот кој се говори во Аргентина и Уругвај. Ви го претставуваме и видеото со официјалната презентација на земјите учеснички. Овде не се работи за фудбалските карактеристики, туку можете да ги видите сите убавини на овие егзотични земји од континентот Јужна Америка плус Мексико. Коста Рика не е презентирана бидејќи касно влета во првенството.
| | веќе видена

Третото продолжение на смешните, но и интимни моменти овековечени на терените ширум светот. Фудбалот е прекрасна игра во која понекогаш се настануваат и навистина смешни ситуации. Фотографии кои ќе ги видите подолу се со навистина чудна содржина, фатени од фоторепортерите крај аут линијата или позади голот. Не е педер, жими мајка! Синхронизиран балет Што ли пушел синоќа? Аааааа ми се свиѓа Вааааааааа! Ми ја земаат топкатаааааа! Нема одглавување Го проверува дали му е исправен алатот
| | веќе видена

next