Град Скопје

Градот Скопје го распиша Јавниот повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување електрични тротинети во 2019 година. Јавниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Во рамките на Пунктот и Прифатилиштето за бездомни лица во Момин Поток денеска се пушта во употреба комплетно опремена новa просторија што ќе се користи ...
сите 4 | | | веќе видена

Градот Скопје денеска /26.06.2019 година, среда/ распиша два јавни повици, Јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за ...
сите 67 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, Претседателот на одборот на директори на компанијата „Мега инженеринг консалтинг АД“ (MEGA ENGINEERING CONSULTING INC), Ајкут Јилдирим ...
сите 36 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов и заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, денеска, во просториите на Град Скопје го пречекаа европскиот шампион во ...
сите 40 | | | веќе видена

Градот Скопје ги избра најдобрите на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на заштитата на животната средина, ...
сите 12 | | | веќе видена

Во недела на 23 јуни со почеток од 21 часот, во Градскиот парк, ќе почне забавата со музика од култните цртани филмови од земјите од Источниот блок коишто го ...
сите 33 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, како претседател на ЗЕЛС и НАЛАС, е во дводневна работа посета на Брисел и учествуваше на дводневниот заеднички консултативен состанок ...
сите 37 | | | веќе видена

Комуналните редари на Градот Скопје изминатиов период ги засилија контролите на терен што резултираше со зголемување на казните и опомените и видливи ...
сите 36 | | | веќе видена

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да покажат разбирање додека траат градежните работи за реконструкција на дилатационите фуги на мостот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на отвoрањето на новата спортска сала во СУГС „Боро Петрушевски“ каде што се обрати пред присутните гости. - АСУЦ ...
сите 2 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13.06.2019 година, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот ...
сите 35 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, Претседателот на одборот на директори на компанијата „Мега инженеринг консалтинг АД“ (MEGA ENGINEERING CONSULTING INC), Ајкут Јилдирим ...
сите 9 | | | веќе видена

next