Град Скопје

Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција со видеопрезентација го најави почетокот на постапката за проектирање на капиталниот градежен зафат ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа на акција за чистење на комуналниот отпад во општина ...
сите 11 | | | веќе видена

Во организација на Градот Скопје и Државниот завод за индустриска сопственост се одржа конференција на тема "Месец на индустриска сопственост", на која се ...
| | веќе видена

Градот Скопје во соработка со Македонски железници - Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
сите 13 | | | веќе видена

Најновата реформа во работењето на градската администрација е воведувањето на внатрешна контрола со цел обезбедување поголема ефикасност во работата и подобри ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска започнаа градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во населбата Влае во Карпош. На почетокот на градежните работи ...
сите 81 | | | веќе видена

Одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 денеска продолжи со традиционалниот саем во Техничкиот кампус на електрични возила со презентации на ...
сите 32 | | | веќе видена

По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 33 | | | веќе видена

Одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 денеска продолжи со серија предавања за учениците од СУГС „Боро Петрушевски“ за развојот на ...
сите 48 | | | веќе видена

За да се зголеми безбедноста во сообраќајот и да се намали бројот на сообраќајни незгоди Градот Скопје постави дигитални мерачи на брзина пред средните ...
сите 20 | | | веќе видена

За ученици и професори од СУГС „Раде Јовчевски Корчагин“ денеска се одржа промоција на одржлива туристичка тура до Матка – со автобус, изнајмување велосипед, ...
сите 23 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за изнаоѓање ново сообраќајно решение на булеварот Србија и во ...
сите 85 | | | веќе видена

Град Скопје, вчера (17 септември 2018 година) го објави Јавниот повик за финансирање проекти и активности од областа на културата од интерес на Градoт за ...
сите 11 | | | веќе видена

Животната средина и климатски промени беа темите на презентациите што денеска се одржаа во ЕУ Инфоцентарот, како дел од активностите во првиот ден од ...
сите 52 | | | веќе видена

Денеска и официјално беше отворен првиот дел од новоизградената траса од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во општина Бутел, на потегот од крстосницата ...
сите 6 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Душко Весковски денеска извршија увид во градежните работи за поставување вововодна цевка ...
сите 80 | | | веќе видена

next