Град Скопје

По повод празникот Фитер Бајрам во мое име и во име на Град Скопје на сите верници од исламска вероисповед им го честитам празникот и пожелувам да донесе мир, ...
сите 48 | | | веќе видена

Град Скопје ги информира граѓаните дека целосно се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување велосипед, односно до крајот на денешниот ден се ...
сите 16 | | | веќе видена

За првпат оваа година во Македонија се одржа Adobe Certified Associate (ACA) натпревар, на кој учество земаа млади од повеќе средни училишта на Град Скопје, но ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска го посети Дневниот центар за дарување крв во ДХО „Даре Џамбаз“ каде што Црвениот крст на Град Скопје организира крводарителска ...
сите 13 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов заедно со министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, евроамбасадорот Самуел Жбогар и францускиот амбасадор ...
сите 35 | | | веќе видена

Денеска /13.06.2018 година, среда/ во салата на Советот на Град Скопје беа доделени признанијата и благодарниците за најдобрите екипи во средноучилишните лиги ...
сите 16 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска учествуваше на Конференцијата за безбедност на патиштата, што се одржа во организација на Светската банка, Министерството за ...
сите 2 | | | веќе видена

Градот Скопје ги избра најдобрите на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на заштитата на животната средина, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во хотел „Мериот“ денеска се одржа италијанско-македонскиот бизнис форум „Инвестициски проекти и можности во секторот транспорт, енергетика и животна средина ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Шилегов денеска учествуваше на форумот што го организираше Машинскиот факултет, на тема „Намалување на загадувањето на воздухот со ...
сите 17 | | | веќе видена

По поројна бура со големи количини на врнежи и силен ветер која го зафати Скопје и регионот, веднаш се активираа службите на Градскиот штаб за заштита и ...
сите 41 | | | веќе видена

Кратка но поројна бура со ветрови од над 80 км/ч претпладнево го зафати Скопје и предизвика бројни штети врз јавниот и приватниот имот и зеленило. До Градот ...
сите 47 | | | веќе видена

Град Скопје и Конгресен центар „Александар Македонски“ денеска во Салата на Советот на Град Скопје организираа семинар и дебата на тема „Социјално осигурување ...
сите 5 | | | веќе видена

next