Град Скопје

Советот на Град Скопје на денешната 18-та седница ќе расправа за поголем број на одлуки, извештаи и програми за работата на јавните претпријатија. На денешната ...
сите 10 | | | веќе видена

Град Скопје, вчера (17 септември 2018 година) го објави Јавниот повик за финансирање проекти и активности од областа на културата од интерес на Градoт за ...
сите 35 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје ја почнаа изградбата на новопроектираниот булевар „Босна и Херцеговина“, на потегот од раскрсницата со булеварот „Словенија“ и улицата ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје ја почнаа реконструкцијата на улицата Антон Попов, на потегот од раскрсницата со улицата Павел Шатев до улицата Димо Хаџи Димов. Увид во ...
сите 28 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција со видеопрезентација го најави почетокот на постапката за проектирање на капиталниот градежен зафат ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа на акција за чистење на комуналниот отпад во општина ...
сите 11 | | | веќе видена

Во организација на Градот Скопје и Државниот завод за индустриска сопственост се одржа конференција на тема "Месец на индустриска сопственост", на која се ...
| | веќе видена

Градот Скопје во соработка со Македонски железници - Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
сите 13 | | | веќе видена

Најновата реформа во работењето на градската администрација е воведувањето на внатрешна контрола со цел обезбедување поголема ефикасност во работата и подобри ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска започнаа градежните работи за реконструкција на булеварот „Партизански одреди“ во населбата Влае во Карпош. На почетокот на градежните работи ...
сите 81 | | | веќе видена

Одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 денеска продолжи со традиционалниот саем во Техничкиот кампус на електрични возила со презентации на ...
сите 32 | | | веќе видена

По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 33 | | | веќе видена

Одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018 денеска продолжи со серија предавања за учениците од СУГС „Боро Петрушевски“ за развојот на ...
сите 48 | | | веќе видена

За да се зголеми безбедноста во сообраќајот и да се намали бројот на сообраќајни незгоди Градот Скопје постави дигитални мерачи на брзина пред средните ...
сите 20 | | | веќе видена

next