Град Скопје

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ вчеравечер почнаа генерална акција за рачно миење на градските улици и булевари во Скопје. Акцијата се одвиваше во ноќните ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска (18.10.2018 година, четврток) оствари средба со средношколците од најдобрите средношколски екипи на Град Скопје, кои на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Белград, Република Србија, денеска и утре се одржуваат голем број настани во рамките на самитот на претставници на државите од Централна и Источна Европа ...
сите 18 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и ...
сите 56 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и ...
сите 56 | | | веќе видена

Во отворените денови за вдомување бездомни животни што од 4 до 10 октомври ги организираа ЈП „Комунална хигиена“ и Стационарот „Вардариште“ се вдомени 10 ...
сите 23 | | | веќе видена

По 26 години Зоолошката градина во Скопје повторно станува дом за слонови - овојпат за белгиските слоници Дуња и Даела. Под мотото „За европска Зоолошка“ со ...
сите 16 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека по повод „Скопје трча 10К - 2018“ во текот на недела (07.10.2108 год) во период од 07.30 до 11 часот ќе биде затворен ...
сите 39 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, директорот на МКЦ, Русе Арсов и директорот на Универзална сала, Филип Аврамчев, денеска на конференцијата за медиуми, што се одржа во ...
сите 31 | | | веќе видена

Одлични резултати постигнаа најдобрите спортски екипи на средните училишта од Скопје, кои изминативе неколку денови се натпреваруваа со нивните врсници од ...
сите 26 | | | веќе видена

Екипите на Град Скопје ја почнаа изградбата на новопроектираниот булевар „Босна и Херцеговина“, на потегот од раскрсницата со булеварот „Словенија“ и улицата ...
сите 41 | | | веќе видена

Се известуваат сите корисници на јавни површини за вршење на дејност надвор од деловен простор дека зимската сезона за вршење на дејност надвор од деловен ...
сите 19 | | | веќе видена

Градот Скопје го објави Јавниот повик за субвенционирање на домаќинства и на други субјекти на подрачјето на Град Скопје за чистење оџаци за 2018 година. Со ...
сите 23 | | | веќе видена

Во деновите од 4 до 10 октомври посетете го Стационарот за бездомни животни „Вардариште“ и вдомете миленик. За сите љубители на животните коишто сакаат да ...
сите 14 | | | веќе видена

next