Град Скопје

Еден од најпознатите косовски бендови, ска-панк-рок бендот „Офкестра“ на Новогодишната ноќ во Скопје ќе ги изведе своите најголеми хитови. На 31 декември тие ...
сите 35 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на традиционалното собирање на бадникови гранчиња, кое се одржа во месноста Говрлевска Краста, на јужните падини ...
сите 13 | | | веќе видена

Градоначалникот Петре Шилегов и претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, престојуваа во еднодневна официјална посета на градот Подгорица, ...
сите 7 | | | веќе видена

Акцијата за поставување прочистувачи на воздухот во сите средни училишта на Град Скопје денеска продолжува во СУГС „Зеф Љуш Марку“. - Денеска во СУГС “Зеф Љуш ...
сите 34 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје денеска одржа конференција за медиумите во СУГС „Орце Николов“ каде што се поставуваа прочистувачи на воздух во училниците. - ...
сите 42 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје на денешната седница ќе го разгледува предлог-буџетот за 2019 година и Планот за програми за развој за 2019-2021 година, односно ...
сите 14 | | | веќе видена

Вљубениците во зимските спортови од денеска ќе можат бесплатно да се рекреираат на лизгалиштето „ЕУ за тебе“ што е поставено на плоштадот „Македонија“ и е дел ...
сите 28 | | | веќе видена

next