Град Скопје

Европската комисија ја прифати кандидатурата на Град Скопје за престижното признание „Европска зелена престолнина“ во 2021 година. Оваа награда која е воведена ...
сите 51 | | | веќе видена

Градоначaлникот Петре Шилегов, денеска присуствуваше на обновувањето на дрворедот на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, дел од големата есенска акција за ...
сите 22 | | | веќе видена

Градот Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ апелираат до граѓаните правилно да го одлагаат отпадот од домаќинствата и да не ги оштетуваат и палат контејнерите ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за ...
сите 29 | | | веќе видена

Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
сите 36 | | | веќе видена

Градот Скопје вчера организираше работилница за тема „Загадувањето на воздухот во Скопје – Факти, причини, акции“, на која учествуваа претставници од голем ...
сите 186 | | | веќе видена

На иницијатива на Секторот за локален економски развој на Град Скопје вчера во малата сала на Советот на Град Скопје се одржа работен состанок на сите ...
сите 12 | | | веќе видена

Градот Скопје викендов го почна 3Д мапирањето на критичните точки за загадувањето на воздухот во градот со беспилотно летало. Како прва локација беше избрана ...
сите 53 | | | веќе видена

Од денеска, стартува Зимската служба на Град Скопје, а со тоа и координираните активности за зимско оддржување на улиците но надлежност на Град Скопје, врз ...
сите 14 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска ја одржа 21-ва седница на која беа разгледувани повеќе информации и извештаи и беа донесени повеќе одлуки. Една од главните ...
сите 9 | | | веќе видена

next