Скопје 24

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на ...
сите 31 | | | веќе видена

Некогаш е потребен само убав збор, убава мисла, убаво дело за да ве направи среќни. Не се потребни многу пари, скап накит, бесни автомобили, огромни палати или ...
сите 5 | | | веќе видена

ТВ презентерката Татјана Стојановска годинава прослави годишнина од почетоците на својата кариера на телевизија, деновиве го прослави својот 44-ти роденден, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Северина Којиќ важи за една од најсексапилните дами на јавната сцена. Иако има 46 години, може да се пофали со беспрекорен изглед, па малкумина би помислиле ...
сите 16 | | | веќе видена

Постојано пишуваме за тоа зошто и како треба да се грижиме за здравјето на чистачот на организмот, па и овојпат, нема да кажеме ништо ново, но ќе се потсетиме ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е на мета на медиумите. Каролина Гочева кога станува ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред два месеци започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде што има нови правила за сите учесници. Односно, кандидатите од оваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Има прекрасен ангелски лик кој плени со својата благост, наивност, пристојност, милост и искреност. Момчето од Крушево со сини небесни очи како водите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако Македонецот од Швајцарија Н. Поповски испрати писмо со критика до Македонците дека спијат по кафеани, кафулиња и ресторани, а истовремено се жалат дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската дива Калиопи Букле неодамна ја издаде својата нова песна „Пресуда“ која полека го наоѓа својот пат до публиката. Периодов, Опи се наоѓа во соседна ...
сите 4 | | | веќе видена

next