Скопје 24

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски се разделија. По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно, ...
сите 8 | | | веќе видена

Српската ѕвезда Светлана Ражњатовиќ Цеца првпат доаѓа во Охрид, каде што на 28 јули ќе има двочасовен концерт на стадионот „Билјанини извори“. Како што ...
сите 37 | | | веќе видена

Пејачката која се прослави на аудицијата на „Х-фактор“ од БиХ, Илма Карахмет имаше само 13 години кога целиот Балкан дозна за неа, потоа набрзо исчезна од ...
сите 7 | | | веќе видена

Летото на многумина им е омилена сезона, особено кога е во комбинација со летен одмор и сакана личност. Заедничкото летување побудува многу романтични чувства ...
сите 15 | | | веќе видена

Поради најавени три протести, денеска од 12 часот голем дел од автобуските линии ќе бидат пренасочени, а дел од нив ќе возат по скратена траса од вообичаената, ...
сите 32 | | | веќе видена

Емилија Кокиќ е пејачката која со групата „Рива“ ја претставувала Југославија и победила на Евровизија во 1989 година. Денес држи приватни часови по пеење, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако досега не сте слушнале за овој трик, веруваме дека ќе сакате да се обидете да го направите. Самата помисла да ја посолите лубеницата, многу луѓе ги остава ...
сите 7 | | | веќе видена

Менаџерот на англискиот великан Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му одржа лекција на целиот свет откако јавно објави дека вистинските херои се наоѓаат на ...
сите 157 | | | веќе видена

„Ванила“ е најновата песна на младата пејачка Антониа Гиговска, во која гостува и познатиот аренби пејач Панчо од дуото „ДНК“. Станува збор за брза песна со ...
сите 9 | | | веќе видена

Постојат различни формули и табели за одредување на опималниот износ на вашата висина и тежина. Но, една работа треба да ја имате секогаш на ум. Woman Stepping ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако на српската естрада за најпровокативна личност може да се прогласи Јелена Карлеуша која неодамана се сликаше гола со боите на знамето на Србија за поддршка ...
сите 10 | | | веќе видена

next