Скопје 24

Дали некогаш сте забележале дека освен при промена на осветленоста во просторијата каде се наоѓате, трепнувате и кога ќе чуете изненаден силен звук? Овој ...
сите 3 | | | веќе видена

Кумановецот Дарко Спејко во 2015 година ја однесе победата во реалното шоу „Големиот брат“ и освои 100 илјади евра. Периодов Спејко е активен поради неговата ...
сите 10 | | | веќе видена

Постои една неверојатна коинциденција. Во мигот на катастрофалниот земјотрес точно во 5,17 часот на 26 јули холандски авион го надлетувал Скопје. Пилотот од ...
сите 55 | | | веќе видена

Од денес (вторник) па во текот на следните денови влегуваме во постуден период и пониски температури за овој летен дел од годината. Сепак до крајот на ...
сите 288 | | | веќе видена

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, ниже триумфи во спортот што го обожава – боксот – а последната победа ја оствари против Данило Стаќоне нокаутирајќи го, по што ...
сите 27 | | | веќе видена

Поради стресот што го доживеа околу разводот со Мустафа Сандал, Емина Јаховиќ загуби десет килограми за еден месец, тврдат блиските пријатели на пејачката. Тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Во продолжение ви нудиме неколку домашни рецепти кои ќе ви го разубават деколтето без да отидете под нож. Следниве билки од памтивек помагале за умерен раст, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачот Жељко Јоксимовиќ од својот прв брак има ќерката Мина, која очигледно израснала во вистинска убавица. Мина Јоксимовиќ многумина ја паметат како ...
сите 16 | | | веќе видена

Освен што ќе ослабите, ќе го зајакнете и имунитетот и ќе се ослободите од отровите во телото… Лукот е еден од најчесто користените состојки во речиси секоја ...
сите 2 | | | веќе видена

Северина одлучи да направи голема „чистка“ на Инстаграм и престана да ги следи, односно им направи unfollow на сите, освен на една личност. Пејачката на ...
сите 48 | | | веќе видена

Популарната тв водителка Адријана Алачки имаме прилика да ја гледаме во емисијата „Вкусот на традицијата“, а често е активна и на Фејсбук. На нејзиниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската новинарка Снежана Лупеска Созен пред две години стана мајка на својот прв син Микаил. Снежана и нејзиниот сопруг Ерџан Созен се остварија во улога ...
сите 4 | | | веќе видена

next