Скопје 24

Водата е извор на живот и здравје, па не е чудно ако секојдневно треба да испиеме шест до осум чаши вода за да ја оддржиме хидрираноста. Ако водата ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Каролина Гочева и сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ се македонските изведувачи кои ќе настапат на концертот посветен на Тоше Проески закажан на 2 ...
сите 60 | | | веќе видена

Православната црква следната недела го слави Светиот великомаченик Димитрија, во народот познат како Митровден. Ова празник кој има фиксен датум, секогаш паѓа ...
сите 27 | | | веќе видена

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, утре без електрична енергија ќе останат жителите од делови од неколку општини. Од 9 до 11 часот без ...
сите 51 | | | веќе видена

Постојат повеќе фактори кои влијаат врз цената на половните автомобили, а еден од најбитните е и бојата. По студијата на американскиот сајт за половни возила ...
сите 10 | | | веќе видена

Со Законот за изменување и дополнување на Законот за персоналниот данок на доход, предвидено е Управата за јавни приходи од 1 јануари 2019 година да изготвува ...
сите 10 | | | веќе видена

Статуа на индискиот херој за независност, Сардар Валабхаи Пател, која е двојно поголема од Кипот на слободата во Њујорк, денеска ќе биде претставена, а ќе ја ...
сите 24 | | | веќе видена

Цел Градачац во Босна и Херцеговина зборуваше за вчерашниот скандал, кој се случи на венчавката на 23-годишниот Един Хуселиќ од Градачац и неговата избраничка ...
сите 23 | | | веќе видена

Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа, ...
сите 4 | | | веќе видена

Заминав поради вас, но не планирам да се враќам. Доста често и другите во моето опкружување знаат да ме праашаат: Зошто си отиде? Планираш да се вратиш дома? ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќето географски мапи кои сме ги виделе се засновани на Маркаторова проекција – дури и “Google Maps” до неодамна ги користел варијантите на оваа проекција ...
сите 5 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта, 29 ноември, светската уметничка сензација и потенцијални добитници на овогодинешната Тарнерова награда одржаа јавно предавање во ...
сите 20 | | | веќе видена

Понекогаш судбината крои интересни животни приказни кои вреди да бидат споделени. Како онаа на Стефани Холифилд. Стефани и нејзиниот сопруг дознале дека ...
сите 15 | | | веќе видена

Корисниците од улиците „4“, „6“ и „7“ во село Батинци утре од 9:00 до 15:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9:00 до 11:00 часот без ...
сите 61 | | | веќе видена

next