Скопје 24

ВЕ ЗАМОЛУВАМЕ ДА ЈА СПОДЕЛИТЕ ОВАА МНОГУ ВАЖНА ВЕСТ: ПОЧИТУВАНИ ГРАЃАНИ ПОВТОРНО ПО НЕЗНАМ КОЈ ПАТ ВЕ ПРЕДУПРЕДУВАМЕ СО ЦЕЛ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ СИТУАЦИЈАТА СО ...
сите 9 | | | веќе видена

Не е тајна дека девојките и машките имаат различни критериуми кога е во прашање физичката привлечност. Целокупниот изглед кај машките им игра важна улога на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ова се добри вести за сите оние кои имаат долгогодишни проблеми со акните и нечистото лице. Нема потреба да трошите пари на скапи козметички средства кога се ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската манекенка, мисица и топ модел Емилија Розман покажа дека е хумана. На 26 јули, при одблежувањето на 55 годишнината и сеќавањето на скопската ...
сите 2 | | | веќе видена

Летната сезона е полн ек, а јавните личности започнаа со летните одмори уште кон крајот на мај и почеткот на јуни. Иако времето во нашиот крај не е баш ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонската фолк пејачка Сања Сани Гроздановска откако се омажи за својот избраник Мартин, не се дели од сопругот… Или тој од неа? Сани неретко знае да ...
сите 2 | | | веќе видена

Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен замор, депресија, лош тен, опаѓање на косата и слаба ...
сите 6 | | | веќе видена

Попладнево како што беше и најавено поголем дел од државава е под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која се спушта од североисток и е со потекло ...
сите 61 | | | веќе видена

Витаминот Ц е од суштинска важност за организмот – тој помага во растот и обновувањето на ткивата, создавањето на колаген, благотворно делува на кожата, ...
сите 5 | | | веќе видена

Популарниот поп-пејач Јоце Панов реши да стави крај на ергенството и да заплива во брачните води, па по десет години заедно со својата девојка Марина, конечно ...
сите 7 | | | веќе видена

По само 8-10 третмани ќе забележите радикални промени. Со масажа на вратот со ова масло, ќе се подобри циркулацијата во вратниот дел и ќе исчезнат ...
сите 19 | | | веќе видена

Катарина Ивановска е една од ретките домашни манекенки која може да се пофали со богато работно портфолио и успеси на светско ниво. Милано, Лондон, Њујорк, ...
сите 2 | | | веќе видена

next