Скопје 24

Ера Истрефи зачекори на интернационалната сцена пред две години. Таа е и за ѕвезда во подем, а вечерва го имаше најголемиот настап во кариерата. Таа заедно со ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската јавност го запозна како црномурестото момче Рон по тоа што ја пееше „Јовано Јованке“ во дует со нашата популарна Тијана Дапчевиќ. За да ви биде ...
сите 12 | | | веќе видена

Популарната пејачка Лепа Брена, настапи во Бањалука каде на фановите им приреди невиден спектакл. Облечена во комбинезон месо боја, со сјајни детали, ја покажа ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако некогаш сте се прашувале како изгледаат познатите јавни личности, тоа можете да го добиете во истиот момент. Во време на интернет сензацијата сите ...
сите 12 | | | веќе видена

Туристичката сезона во Македонија официјално започна, временските услови конечно се подобрија, па веќе се очекува и нашите најпознати летни туристички места да ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачот Влатко Лозаноски – Лозано, преку порака до своите фанови на фејсбук објасни зошто во последен момент го откажа својот настап на вчерашната прослава во ...
сите 66 | | | веќе видена

Како би се одмориле од многуте работни обврски, Јована и Жељко Јокимовиќ се упатиле во Грција на одмор, во едно луксузно одмаралиште. Ова е прв испланиран пат ...
сите 3 | | | веќе видена

Неодамнешно истражување во Велика Британија покажало дека се повеќе луѓе се соочуваат со проблем со молци кои ги уништуваат нивните омилени парчиња облека. ...
| | веќе видена

Убавата актерка со турско потекло Мерјем Узерли, позната по улогата на Хурем Султан од серијата „Величествениот“ реши да ги наполни батериите со летување на ...
сите 7 | | | веќе видена

Студијата спроведена во Америка покажа дека 97% од луѓето погрешно ги мијат рацете, а нивната најголема грешка е во тоа што не ги перат рацете доволно долго. ...
сите 4 | | | веќе видена

Кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои потрошувачи веруваат во одреден бренд, други сепак се водат по цените и желбите за ...
сите 31 | | | веќе видена

Во вторник и во среда ќе има мало зголемување на облачноста а ќе пораснат и условите за локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, ...
сите 242 | | | веќе видена

За време на овој викенд како и на почетокот на следната недела под влијание на умерен топол бран од јужните географски широчини, поточно од северните предели ...
сите 244 | | | веќе видена

next