Скопје 24

Знаете дека од најиритантни работи кога ќе почнете да живеете со партнерот е спуштање, односно подигање на даската на веце шолјата. Научниците сефа откриваат ...
сите 6 | | | веќе видена

Под влијание на циклонот ФЛОРИЈАН до крајот на денешниот вторничен ден во државава времето ќе биде променливо облачно и нестабилно во текот на претпладневниве ...
сите 136 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ ја освои својата четврта титула на Вимблдон. Српскиот тенисер со своите колеги славеше на специјалната вечера на шампионите, каде беше ...
сите 61 | | | веќе видена

Уште од оваа ноќ од запад и од северозапад облачноста ќе започне да се зголемува па веќе во текот на утрешниот ден (вторник) уште во претпладневните часови во ...
сите 273 | | | веќе видена

Ниту летните горештини не ја спречуваат Тамара Тодевска да работи на музиката. Имено, по кратката пауза таа подготвува нова песна „Довидување таго“ за која ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите знаеме дека за убавината и здравјето е важно добро да се одморите. Добриот сон влијае на кожата на телото и лицето, а освен што влијае на физичкиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој контроверзен метод на контрацепција има многу предности и недостатоци. Колку и да се чувствувате сигурно од несакана бременост, подеднакво толку нас нè ...
сите 10 | | | веќе видена

Елена Петреска ужива во летото заедно со семејството. Малку на море и плажа, малку базен, малку во дворче со музика. Ќе признаеме ваква Елена не сме ја виделе, ...
сите 12 | | | веќе видена

Наместо да купувате скапи, неефикасни и штетни таблети за слабеење или плаќате третмани против целулит, пробајте да се ослободите од масните наслаги со еден ...
сите 8 | | | веќе видена

После пауза од осум години, пејачот Стефан Величковски и се враќа на македонската музичка сцена со прва кавер-верзија на песната „Нисам те због лепоте волео“ ...
сите 9 | | | веќе видена

Колинда Грабар Китаровиќ и Емануел Макрон беа главни протагонисти на трибините на Лужњики за време на финалето од Светското првенство меѓу Хрватска и Франција. ...
сите 28 | | | веќе видена

Седум години по ред нејзиното забавно шоу „Се или нешто“ е едно од најгледаните на македонските ТВ екрани. Лила Филиповска често може да ја видиме пред ...
сите 7 | | | веќе видена

Харизматична, темпераментна, впечатлива… се само некои од карактеристиките кои би ја опишале поранешната ТВ водителка, а сегашна фитнес инструкторка Снеже ...
сите 6 | | | веќе видена

Српската водителка Дивна Карлеуша, мајката на пејачката Јелена Карлеуша, му го скршила срцето на најголемиот заводник на Балканот Здравко Чолиќ. Всушност, за ...
сите 7 | | | веќе видена

Новата работна недела ќе ја започнеме со релативно стабилно, суво и топло време иако во текот на попладневните часови во северозападните планински предели има ...
сите 272 | | | веќе видена

next