Завршува реконструирањето на делница долга два километри од регионалниот пат Струмица-Банско, која поминува низ населеното место Куклиш. На оваа делница се ...
сите 3 | | | веќе видена

Општина Богданци денеска јавно ги повика сите граѓани, бизнис секторот, здруженијата на граѓани и сите заинтересирани правни и физички лица да присуствуваат и ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот на магистралниот пат село Подмоље-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Цитроен ксара“ со охридски регистарски ...
сите 22 | | | веќе видена

Вчера во 08.00 часот на патот Кичево–Македонски Брод, во близина на место викано „Бели Мостој“, З.А.(31) од село Зајас, управувајќи патничко возило „Пежо 206“ ...
сите 172 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 22 | | | веќе видена

Американскиот републикански конгресмен Дејна Рорабакер, кој за македонската јавност стана познат по скандалозната изјава дека Македонија е нефукционална држава ...
сите 49 | | | веќе видена

Водечката европска конзервативна партија денеска ќе го избере својот главен кандидат за изборите за Европскиот парламент во 2019 година, со што победникот ќе ...
сите 31 | | | веќе видена

Директорот на фабриката „Блаког Ѓорев“ од Велес Горанчо Лазов денеска во Владата на РМ пред земјоделците вети сигурен откуп по пазарни цени за земјоделските ...
сите 7 | | | веќе видена

next