Грејната сезона уште не почната, а воздухот е загаден како никогаш досега во овој период од годината. Случајно или намерно токму кога СДСМ е на власт мерните ...
сите 134 | | | веќе видена

Во првите пет месеци од годинава, Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор потрошил над 4000 евра државни пари за смеки по ресторани, покажува ...
сите 39 | | | веќе видена

Мерните инструменти на апликацијата “Мој Воздух”, преку која може да се информираме за квалитетот на воздухот во нашата земја, утрово покажуваа енормна ...
сите 49 | | | веќе видена

Фолклорната група „Копачка“ од село Драмче, Делчево на 9 и 10 ноември ќе ја претставува Република Македонија на 18. „Етно Глас” фестивал во Панчево, Република ...
сите 3 | | | веќе видена

Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
сите 3 | | | веќе видена

Осум ученици од Општинско основно училиште „ Димитар Влахов“ утре заминуваат во градот Троген во Шавјацарија, каде по петти пат ќе бидат дел од проект, во чии ...
сите 2 | | | веќе видена

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во ...
сите 37 | | | веќе видена

Е.Д. (8) од Сента, настрада во пожар кој ноќеска изби во семејна куќа во Сента, во улициата Киш Ференц 6. Се претпоставува дека причина за смртта на несреќното ...
сите 9 | | | веќе видена

Ејми Хол (38), Американка од Оклахома, ги масакрирала сопствените деца на спиење, а на зачудените полицајци мирно им ги раскажала деталите од крвопролевањето. ...
сите 3 | | | веќе видена

Холандскиот полицаец Гервин Увеханд не можелд аим верува на своите очи кога го видел прозорецот пред ресторанот во Хаг. Имено, додека тој и неговиот колега во ...
сите 2 | | | веќе видена

Очите на детето биле отворено, зјапал во празно, изјави медицинската сестра на судењето за убиство на Стерлинг Коен, четиримесечно бебе кое службениците на ...
сите 7 | | | веќе видена

Росанхела Алмеида дос Сантос од Бразил, за која се верувало дека починала од септички шок, по два срцеви удари, по грешка е погребана жива. По 11 дена вресоци, ...
сите 3 | | | веќе видена

Родители со деца биле вчудоневидени од сцените на секс на терен за крикет во Лидс. Бидејќи во повеќе наврати викале полиција да интервенира поради сексот среде ...
сите 4 | | | веќе видена

next