Постоењето на капацитети за борба против фалсификувањето на евра е еден од основните предуслови предвидени во поглавјето 24 и колку побрзо ќе ги изградиме овие ...
сите 18 | | | веќе видена

Пратеникот од Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката Влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини веројатно дека веќе ...
сите 155 | | | веќе видена

Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
сите 120 | | | веќе видена

Крис Прат на „Инстраграм“ ја сподели веста за неговата свршувачка со Кетрин, ќерката на Арнолд Шварценегер. Слатка Кетрин, токлу сум среќен што кажа ДА, напиша ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако постојат тенденции за добра економска година, без квалификуван кадар и зголемена побарувачка бизнисот не може да оди напред. Бараат да нема предвремени ...
сите 2 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј ги повика пратениците уште еднаш да го проучат договорот за брегзитот што го постигна со ЕУ и ги одби барањата да го одложи ...
сите 383 | | | веќе видена

Повеќе од 100 пожарникари-спасувачи и вработени во службата за вонредни ситуации во јужна Шпанија, денеска се во потрага по двегодишното дете кое во неделата ...
сите 30 | | | веќе видена

Во клучните моменти кога Македонија требаше да си ја обезбеди својата целовитост и стабилност, кога на Балканот некои заговараат нови граници, успеавме нашата ...
сите 52 | | | веќе видена

Го предупредуваме директорот на Службен весник, Мартин Костовски, дека објавувањето на законот за јазици во Службен весник е кривично дело кое не застарува и ...
сите 333 | | | веќе видена

– Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери го потпишал Законот за јазици и се очекува вечерва или утре тој да се објави во Службен ...
сите 333 | | | веќе видена

next