Језив момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана вирален хит. Франциско Хернандез ја завршувал својата ...
сите 4 | | | веќе видена

Јелена замина на егзотична дестинација на одмор, таа ги полни батериите на Занзибар. Со оглед на тоа дека ретко се појавува во провокативни изданија, овој пат ...
сите 6 | | | веќе видена

Марко Маринковиќ (24), синот на пејачот и авторот на хитот „Пукни Зоро“ Тома Маринковиќ, почина во Шпанија под се уште не разјаснети околности. Марко починал ...
сите 15 | | | веќе видена

Се почесто се зборува за постпородилна депресија и чувството на тага кои ја обзимаат новите мајки. Тоа е проблем кој многу мајки не можат да го препознаат, се ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден ден по победата на Лисиците во Кардиф со 1:0 тие заминаа во Тајланд да му оддадат почит на нивниот „шеф“. Во Банкок, главниот град на Тајланд допатуваа ...
сите 16 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ итно е опериран синоќа заради обилно внатрешно крварење кое му го отежнувало дишењето, се дознава неофицијално. Драмата во земунската ...
сите 75 | | | веќе видена

Синуситисот е проследен со силна главоболка или пак напнатост при врвот на носот, над вегите или пак образите, а на многумина кај таквите болки не им помагаат ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од 14 милиони денари или околу 238.000 евра од општинскиот буџет биле издвоени изминативе десет месеци за изградба, реконтрукција и асфалтирање на улици ...
сите 13 | | | веќе видена

next