Судбината сакаше баш денеска на една година од убиството , до мене како негов адвокат да стигне и осудителната пресуда од по 19 години за неговите убијци. ...
сите 7 | | | веќе видена

Постирано од Јани Бојаџи: „Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата во исто време! Боже, колку многу “природа”!“
сите 139 | | | веќе видена

Влошена е здравствената состојба на поранешниот министер за транспорт, Миле Јанакиески, тврди неговата одбрана. Адвокатот Еленко Миланов вели дека Јанакиески ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија и Бугарија заеднички ќе ги чествуваат Кирил и Методиј, Св. Климент, Св. Наум и Цар Самуил. Ова се заклучоците од досегашната работа на бугарско ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонскиот првак Шкендија со победа ја отвори годинашната сезона на нашите претставници на европската фудбалска сцена Тетовци на гостувањето во Талин, ...
сите 91 | | | веќе видена

next