Расте бројот на деца со дијабетес тип 1 во Македонија. Годишно се откриваат по околу 40 нови случаи. На клиниката за Детски болести се евидентирани околу 300 ...
сите 53 | | | веќе видена

Струмичани се обединија во име на хуманоста. Над 1000 граѓани денеска трчаа за поддршка и помош на седумгодишната Нина Димитриевска која треба да се оперира ...
| | веќе видена

Џенифер Лопез ги израдува своите обожователи со нов видеозапис. Новата песна носи наслов „Te Guste”, а пејачката во неа ги здружила силите заедно со реперот ...
сите 10 | | | веќе видена

Седницата на парламентот во Мексико денеска е прекината кога една пратеничка дознала дека ќерка и е убиена додека вежбала во теретана. Кармен Медел Палма од ...
сите 11 | | | веќе видена

Бугарија достави над 30 страници со забелешки на учебниците по историја во Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи ...
сите 24 | | | веќе видена

Припадниците на српските Вооружени сили денеска изведоа тактичка воена вежба со боево гаѓање под име „Векот на победникот 1918 – 2018“, во чест на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во интервју за германскиот весник Велт, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров говори за Преспанскиот договор, процесот на помирување во Македонија ...
сите 41 | | | веќе видена

next