Почитувани, Вечерва сме во посета на Пробиштип, претходно попладнево исто така бев и во посета на Кратово, каде што се сретнав и со голем број на наши граѓани, ...
сите 34 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 56 | | | веќе видена

Сто триесет милиони евра евтини кредити од ЕИБ и ЕБОР им стојат на располагање на малите и средните претпријатија. Кредитната линија од ЕБОР веќе е достапна, а ...
сите 16 | | | веќе видена

24 годишниот полициски службеник Енвер Т. од Битола е сторителот на грозоморното убиство кое вчера околу 16.30 минути се случи кај прилепското село ...
сите 121 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани во Пехчево каде говореше за актуелната политичка и економска состојба како и за ...
сите 12 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 100 години од денот на победничката офанзива и пробивот на Македонскиот фронт кај Добро Поле. Тоа придонесе за брзо потпишување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Заводот за нефрологија во Струга се подготвува за трансплантација на бубрег .Според првиот човек на дијализа Попоски во план е оваа здравствена установа да ...
сите 3 | | | веќе видена

next