„Кога станува збор за сексот, отсекогаш знаев дека моите интересирања се значително поразлични од интересирањата на ’нормалните’ луѓе. Ме возбудуваа многу ...
сите 4 | | | веќе видена

Прославениот кардиохирург Елсворт Верхам неодамна наполнил 104 години, а по скали „поттрчнува“, ја средува градината, не користи ниту бастун при одење… Во ...
сите 4 | | | веќе видена

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските ...
сите 6 | | | веќе видена

Пожарникарите на Њу Ферфилд, Конектикат, објавиле фотографии од врата на еден дом кој бил зафатен од пожар. Имено, од внатрешната страна, вратата изгледала ...
сите 49 | | | веќе видена

Пред Филозофскиот факултет во Белград синоќа започна десетиот протест „Еден од пет милиони-почнато е“. На почетокот на протестот говореше писателот Марко ...
сите 10 | | | веќе видена

Мерките од Оперативниот план создаваат шанси за вработување на младите, и преку вложување во развој на дигиталните вештини Мерките од Оперативниот план за ...
сите 19 | | | веќе видена

Доколку Заев навистина сака да го слушне гласот на народот, нека не бега од граѓаните и нека распише избори за да види што мислат тие за неговото двогодишно ...
сите 21 | | | веќе видена

Албанската владејачка социјалистичка партија упати апел до опозицијата да гласа за изборните реформи. Преку координаторот на пратеничката група, Таулант ...
сите 9 | | | веќе видена

Нов протест поради аерозагадувањето. Трета сабота по ред граѓаните се собираат пред Собранието, овојпат во најмал број, барајќи од власта преземање конкретни ...
сите 8 | | | веќе видена

Најмалку 39 лица починаа, а 27 се разболеле во неколку села на северот од Индија откако испиле евтин фалш ликер кој содржи отровен метанол, соопштија денеска ...
сите 7 | | | веќе видена

Повеќе илјади Жолти елеци денеска, 13. викенд по ред, присуствуваа на улиците на Париз, а некои од нив се судрија и со полицијата. Еден демонстрант изгуби 4 ...
сите 3 | | | веќе видена

Жител на Минесота (САД) одлучи да сними видео на кое прикажува колку брзо јајце може да се заледи на температура од минус 32 степени колку што е измерено во ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден Индиец реши да ограби продавница, а за да ги избегне камерите да го снимат, зеде еден сад и со него си го покри лицето. Така некое време се прикрадувал, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на жртвите од уривањето на осумкатната станбена зграда во Истанбул порасна на 17, рече денеска турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. ...
сите 23 | | | веќе видена

next