Кошаркарската репрезентација на Македонија в недела ќе го одигра вториот натпревар во рамки на втората фаза од претквалификациите за ЕП 2021. Во СЦ „Борис ...
сите 15 | | | веќе видена

Германската полиција вчера изврши рација на селски имот во Марклотејн, во германската покраина Горна Франконија, и го приведе на сослушување сопственикот на ...
| | веќе видена

Додека на источниот брег на САД удира ураганот Флоренс, уште посилна бура се формираше на југоситокот од Азија. Хонг Конг и Макао ќе ги зафати бура посилна од ...
сите 111 | | | веќе видена

Гувернерот на американската сојузна држава Калифорнија Џери Браун изјави дека претседателот Доналд Трамп ќе остане запомнет како „лажго, криминалец или ...
сите 5 | | | веќе видена

Трејси Бритен (50), мајка на три деца и баба на осум, наскоро ќе стане најстара мајка на четворки во Велика Британија. Имено, таа чека три девојчиња, ...
сите 8 | | | веќе видена

Вљубена двојка од Миртл Бич се венчаше на плажа и покрај страшниот ураган Флоренс кој удри на брегот на Северна Каролина. Оваа двојка претходно го закажа ...
сите 163 | | | веќе видена

Дете (10) од Мисури се опоравува откако паднало од куќичка на дрво и тоа точно врз метален ражен за месо. Тенката шипка му поминала низ главата на Хавиер ...
сите 2 | | | веќе видена

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со едукативни работилници и обуки чија цел е поттикнување на растот и развојот на е-трговијата во земјата. ...
сите 9 | | | веќе видена

Општините од денеска ќе можат да аплицираат со нови капитални проекти за осум милиони евра средства преку Проектот за подобрување на општинските услуги. ...
сите 18 | | | веќе видена

next