Поради потребите на снимањето на филмот „Врба“, кој е во режија на Милчо Манчевски, а во продукција на „Банана филм“, денеска, утре и задутре (11, 12 и 13 ...
сите 27 | | | веќе видена

Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат. Фејсбук Месинџер ...
сите 6 | | | веќе видена

Доколку обрнете внимание на физичките, менталните или емотивните знаци кои ви ги испраќа вашето тело, ќе може да живеете поубав живот. Еве како женското тело ...
сите 15 | | | веќе видена

Српската листа (СЛ), партијата која ги претставува косовските Срби во Собранието на Косово и која е дел од владејачката коалиција во Косово, им ги понуди ...
сите 59 | | | веќе видена

Со 10 гласови за и два против, собраниската Комисија за уставни прашања доцна попладнево го поддржа амандманот 35 со кој се предлага додавање нов став со кој ...
сите 41 | | | веќе видена

Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор за пет лица осомничени во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Империја“. Од синоќа во затворот во Шутка се бизнисменот Јордан ...
сите 92 | | | веќе видена

Скопје веќе неколку дена по ред се наоѓа помеѓу 10 најзагадени градови во светот, а Шилегов не презема ништо за да ја подобри ситуацијата. Во текот на ...
сите 122 | | | веќе видена

Расте бројот на деца со дијабетес тип 1 во Македонија. Годишно се откриваат по околу 40 нови случаи. На клиниката за Детски болести се евидентирани околу 300 ...
сите 64 | | | веќе видена

next