Очекуваме позитивен резултат од референдумот и му посакуваме успех на Заев, порача портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос на ...
сите 112 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска оствари средба со делегација од Европскиот совет за надворешни односи предводена од Норберт ...
сите 13 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
сите 195 | | | веќе видена

Општина Аеродром утрово поднесе иницијатива до Град Скопје за изнаоѓање ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ за зголемена безбедност во сообраќајот. ...
сите 195 | | | веќе видена

Поради чистење и дезинфекција на левата комора во резервоарот Драчево, утре можно е да има намален притисок во населеното место Драчево во општина Кисела Вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Исплашена камила повреди шест деца и едно возрасно лице кога на нејзините нозе едно дете фрли лопата, додека исплашените посетители на циркусот ја напуштија ...
сите 4 | | | веќе видена

Стивен Армстронг се исплашил кога го видел „ужасниот летачки педмет“ покрај креветчето на својата 13-месечна ќерка Ел која ја гледал како спие. 31-годишниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Веа Лаулу од Хаваи откако се омажи за својата долгогодишна љубов Мана на слатка церемонија направи несекојдневна ситуација од која останаа сите зачудени. По ...
сите 8 | | | веќе видена

Во градот Батуми во Грузија се наоѓаат две статуи. Високи се околу 8 метри и секој ден во 19 часот се движат. Статуите се доближуваат, се гушкаат и на крајот ...
| | веќе видена

Несекојдневната снимка покажува група ожалостени кои го носеле покојникот се додека во еден момент не изгубиле рамнотежа и го испуштија во базен. Телото ...
сите 3 | | | веќе видена

next