Времето денеска претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд, особено во западните делови. На места врнежите ќе бидат обилни, локално во форма на невреме со ...
сите 168 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј му го честиташе на Стево Пендаровски преземањето на должноста претседател на Република Сееверна Македонија. – Честитки за ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопјанецот Џ. Џ. (54), кој беше осуден на 13 години затвор, денеска почина од срцев удар во затворот Идризовo. Затвореникот починал додека го користел времето ...
сите 12 | | | веќе видена

Албанските медиум отстапија посебен простор за инаугурацијата на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Пренесувајќи опширни ...
сите 257 | | | веќе видена

Вилата Водно доби нов станар. Со највисоки воени и државни почести сега веќе поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов го пречека и му ја предаде функцијата на ...
сите 257 | | | веќе видена

Намалување на човечко присуство покрај речните сливови, непотребно излегување во природа и задржување на отворен простор и овозможување слободен и непречен ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев по денешната инаугурација на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, истакна дека Софија ја ...
сите 257 | | | веќе видена

Голема разочараност меѓу земјоделците откако годинава изостана откупот на нивните производи. -Трета тура за денес. Годинава немат да прскам против трева зш ...
сите 22 | | | веќе видена

Фудбалерите на Силекс забележаа значајна победа во дербито со Вардар од 1-0 со што ја продолжуваат успешната серија на резултати во битката за опстанок. ...
сите 24 | | | веќе видена

Претставници од бизнис секторот, професори и дипломирани студенти ги едуцираа своите колеги од штипскиот универзитет како да успеат во своите идни работни ...
сите 2 | | | веќе видена

Сакам јавно да кажам и да се обврзам дека ќе бидам претседател на сите граѓани, и на оние кои гласаа за мене, и на оние кои гласаа за моите противкандидати, ...
сите 217 | | | веќе видена

next