Втора победа на македонските ракометари на Светското првенство што се одржува во Германија и Данска. Во дуел од 2.коло на Б групата чии средби се играат во ...
сите 70 | | | веќе видена

Хрватската ракометна репрезентација во Минхен попладнево ја постигна и втората победа во групата Б, совладана беше Јапонија со 35:27. На прес конференцијата ...
сите 62 | | | веќе видена

И годинава не може да очекуваме сериозни економски поместувања, смета економскиот експерт Рафајловски. Смета дека се потребни храбри чекори без партиски ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако дадеме глас за доверба на владата, тоа е како да го поддржуваме Договорот од Преспа, рече претседателот на Независни Грци кој на прес-конференцијата веднаш ...
сите 528 | | | веќе видена

Рустем Мустафа, еден од командантите на поранешната Ослободителна војска на Косово (ОВК), кој денеска отпатува за Хаг, каде што е седиштето на Специјалниот суд ...
сите 27 | | | веќе видена

Целосно oчекувано е излегувањето на Панос Каменос од Владата и тоа нема да влијае на усвојувањето на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент освен мало ...
сите 528 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската Влада, грчкиот премиер ќе побара доверба од Парламентот, ова го соопшти Алексис Ципрас по завршувањето на ...
сите 528 | | | веќе видена

Гума се запали под нашето седиште. Се слушна како пукна, а потоа видовме оган. Брзо излеговме од автобусот и ги извадивме куферите. Во возилото останаа некои ...
сите 27 | | | веќе видена

Почеток на седницата во вторник напладне и гласање во среда навечер ќе биде предлогот на претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис на утрешниот состанок ...
сите 528 | | | веќе видена

Во САД нерелигиозните се речиси една четвртина од населението, а во изминатите 10 години, нивниот број надмина број на католици, верници од протестантски цркви ...
сите 9 | | | веќе видена

next