Албанската полиција, во два одделни случаja, уапси двајца странски државјани барани со меѓународна потерница, јави дописничката на МИА од Тирана. На ...
сите 11 | | | веќе видена

Компaнијата „СЕКЕ“ ДООЕЛ Прилеп ги демантира сите тврдења за каква било поврзаност на компанијата со рускиот бизнисмен Иван Савидис, како и наводите за ...
сите 5 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето на судот и му препорача на Собранието ...
сите 392 | | | веќе видена

Општина Велес ги повикува граѓаните, претставниците од сите сектори, невладини организации и месни заедници со свои ставови, мислења и предлози да се вклучат и ...
сите 4 | | | веќе видена

Гостивар се уште е во тага по смртта на 17-годишната Џехја Меџити, која во понеделникот вечерта се удави во водите на Вардар бегајќи од улични кучиња. Таткото ...
сите 39 | | | веќе видена

Мисија на Меѓународниот монетарен фонд, предводена од Џесмин Рахман, од утре до 16 ноември, ќе престојува во Македонија со цел да спроведе годишен преглед на ...
сите 45 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања претпладнево ја почна расправата за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на ...
сите 392 | | | веќе видена

Студентите од Филмската академија во Охрид преку писмо доставено до медиумите реагираат на проблемите со кои се соочуваат во тековната студиска 2018/19 година, ...
сите 8 | | | веќе видена

Магацините на ЈП „Македонски шуми“ наместо со огревно дрво се полни со запленети возила од дрвокрадци. Вкупно десет илјади разни возила „лежат“ во магацините, ...
сите 12 | | | веќе видена

Анкетите покажуваат дека СДСМ изврши масовна дисторзија на целиот општествено – политички систем во државата. Околу 70% од граѓаните сметаат дека има високо ...
сите 16 | | | веќе видена

Со преслушување на „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. ...
сите 55 | | | веќе видена

next