Европската Унија воведува задолжително породилно отсуство од најмалку десет платени денови за татковците после пораѓањето на сопругите. Привремениот договор ...
сите 5 | | | веќе видена

Климатските промени во иднина ќе имаат се поголемо влијание врз производството на храна во земјава. Тоа најдобро го илустрира примерот од Финска, каде поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, попладнево од Свети Николе порача дека без владеење на право и правда, без битка ...
сите 117 | | | веќе видена

Во динамична, напати жестока, но принципелна и рамноправна дебата Сител ги соочи тројцата кандидати што в недела ќе ја бараат поддршката од граѓаните да станат ...
сите 192 | | | веќе видена

Гоце Делчев - тема за прво посериозно спротиставување на мислењата на македонските и бугарските историчари. На последниот состанок на мешовитата македонско – ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателката на српскиот парламент Маја Гојковиќ изјави денеска дека не е вистина оти нема дијалог меѓу власта и опозицијата и дека многу „прашина“ се ...
сите 19 | | | веќе видена

Кога те тужи неонацистичка криминална организација, значи дека ја правиш вистинската работа, одговара градоначалникот на Атина, Јоргос Каминис на тужбата од ...
сите 47 | | | веќе видена

Француската полиција уапсила 45 демонстранти за време на протест на „Жолтите елеци“ вчера во Тулуз, информираат француски медиуми. Според соопштението на ...
сите 73 | | | веќе видена

next